Įsigalioja nauja tvarka dėl priverstinio skolų išieškojimo

Įsigalioja nauja tvarka dėl priverstinio skolų išieškojimo

Nuo gruodžio 1 d. įsigalioja Civilinio proceso kodekso (CPK) pataisos, kuriomis ženkliai bus sumažintos iš skolininkų antstolių išskaičiuojamos sumos.

Iki šiol iš skolininko, kuris uždirba minimalią mėnesinę algą (apie 361 eurą atskaičius mokesčius) ir turi 2 skolas, buvo išskaitoma 50 proc., taigi jam likdavo 180,50 euro. Tai yra kur kas mažiau nei minimalių poreikių dydis, kuris šiemet yra 245 eurai. Tokiu atveju skolininkas negalėdavo patenkinti net minimalių savo poreikių, todėl vėl klimpdavo į skolas.

Panaši situacija buvo ir su skolininkais, gaunančiais didesnę nei minimalią mėnesinę algą. Pavyzdžiui, iš vidutinį darbo užmokestį gaunančio asmens (728 eurus atskaičius mokesčius) išskaitoma 437 eurai, o skolininkui lieka tik 291 euras.

Nuo gruodžio pradžios įsigaliosiančiose CPK pataisose numatoma, kad skolininkui, turinčiam kelias skolas, iš minimalios mėnesinės algos antstoliai galėtų išskaityti 30 proc. Tokiu atveju šiam asmeniui liktų 252,70 euro, o asmeniui, uždirbančiam vidutinę algą, – apie 436 eurus.

Be to, nuo kitų metų sausio 1 d. didėjant minimaliai mėnesinei algai ir įsigaliojus mokesčių reformai, minimali alga sieks 379-395 eurus (priklausomai nuo to, ar asmuo kaups pensiją 2 pakopoje), skolininkui liekanti dalis dar padidės.

„Naujosios pataisos dėl priverstinio skolų išieškojimo leis į skolas įklimpusiems asmenims gyventi oriau ir neįklimpti į naujas skolas,“ – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Šios įstatymo nuostatos negalios išieškant išlaikymą vaikui, taip pat ir kitais atvejais, kai konkrečios išieškotinos sumos bus nustatytos teismo sprendime ar vykdomajame rašte.

Nuo š. m. spalio 1 d. įsigaliojo nauja tvarka, kai skola išieškoma iš paskutinio būsto. Anksčiau galioję įstatymai leido išieškoti skolą iš paskutinio būsto, jeigu skola didesnė nei 2030 eurų. Dabar ši suma padidinta iki 4000 eurų. Įstatyme taip pat numatyta apsauga, kad iš tokio būsto neišieškoma, jei skolininkas pateikia antstoliui įrodymus, kad skolą galima išieškoti per 18 mėnesių darant nustatyto dydžio išskaitas iš darbo užmokesčio ir išieškojimas šiuo būdu yra realiai vykdomas.

Komentarai

  • Tikrai? Turiu sunkia negalia, tyriu problemu su judējimu,. Stuburo išvarža, astma, cukrini debeta, hipertonija, ir kitu sveikatos problemu. Ir buvi užsusėde net tris antstoliai su ta pačia problema zuikiu važiavimas vieśu transportu Klaipėdos mieste. Ir nuo 2007 metu negalėjau niekur durbti nes per gydytojos aplaiduma negalėjo sutvarkyti man neigalumo. Man išvykus į Vilniu 2010 metais iš kart gydytojo dėka Vilniuje pradėjome tvarkytis neigaluma. Dabar turiu abieju koju kelėnu traumas kaulu 5% ortroze. Ir kitu lygu kur minėjau. Ir mamai mirus buvau paveldėjusi buta, 2015.04.11.dar iki to buvo ant manes užsisėde tris darmajiedai antstoliai. Vaidas Drungilas, Viktorija Veliuvienė ir skalikas geras sučka Aleksandras Selezniovas. Kai pardaviau buta Rietavo sen Labardžių kaime. Man nežinant buvo uždėjusi arešta stierva kitaip nepavadintsi Viktorija Veliuvienė kuri apgaulės būdų bandė iš manes nusukti 1.000 eurus. Be to buvo dar litais ta pati suma 500 litais kur dabar virto eurais. Ir be to man nežinant buvo nežinia iš kažkurtais atsirade 1.000 euru skpla. Kur po to mistiniu būdų taip pat dingo. Kai buvau pakėlusi chaju, ir dabar esu sumokėjusi 622 eurus už ta prakeikta transporta, kur dabar vėl kažkoks gaidys Atsiprašau už toki išsireiškima Aleksandras Selezniovas dėl 400 euru skolos uždėjo butui arešta. Ir kur man dabar neigaliam žmogui dingti? Už 400 eurus skolos aš lengva ranka antra larta nemokėsiu už ta pati transporta klaipėdos antstoliams. Ir tegul gražiuoju nuima arešta 400 eurus kitaip rašysiu skunda seimui. Ptienu aš prie prezidentės el. pašto ir jos sekretorės. Ir dar kviesti žadame televizija ir žurnalistus. Aiškintsimės viešai per visa Lietuva

  • Kur dėl 400 euru skolos varo žmogu į gatve, kur yra jau sumokēta Veliuvienei, dar maźai mat prisgrobė, gaunu vos tuos prakeiktus 120.90 eurus ir ta pagatavi atimti ir gyva užkasti į žeme. Tegul gražiuoju nuima buto arešta, kitaip neatskakau už savo veiksmus. Man nei kiek nejuokinga, kur dabar dungti neigaliam žmogui? Dėl melagingu 400 euru skolos pagatvi išmesti žmogu į gatve eik kur nori ir daryk ką nori. Per tokius susnas taip ir nusižudo žmonės dėl vieno ir to pačio transporto klaipėdos dėl vienu ir tu pačios sumos net ttis antstoliai buvo užsisėde buvo dar Litais viena suma 500 ir ant tos pačios sumos net ttis debilai antstoliai sedėjo. Dabar ta pati suma kur buvo Litais virto jau nebe 500 Litais o jau 500 eurais. Gerai žodžiu skaičiuojate

    • Nevok is kitu nevoks ir is taves…prisivazinejai nemokamai..tai db susimokek…

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų