Išėję per anksti, bet neužmiršti

Išėję per anksti, bet neužmiršti

Deja, daugelis žymių aktorių, dainininkų gerokai per anksti palieka šį pasaulį.

Tačiau nors jų nebėra su mumis, jie visada bus mūsų širdyse ir prisiminimuose. Jau nekalbant apie grožį, kurį jie paliko: tai filmai, dainos, didelis poveikis žmonėms, kultūrai, o kartais ir visam pasauliui.

Grafikos menininkas, pasivadinęs slapyvardžiu Hidreley, nusprendė pasinaudoti dirbtinio intelekto programėlėmis ir sužinoti, ar šį pasaulį jau palikusios įžymybės galėtų atgimti naujam gyvenimui. Tikriausiai dauguma jūsų žinote, kas yra dirbtinis intelektas. Per pastaruosius metus jis tapo labai populiarus, jį pradėjo naudoti daugybė menininkų, programuotojų ir net verslo atstovų. Ši nauja technologija tikriausiai bus vis labiau įtraukta į mūsų gyvenimą.

Dirbtinis intelektas, žinoma, toli gražu nėra tobulas, tačiau, regis, menininkui visgi pavyko parodyti, kaip kultinės žvaigždės atrodytų, jeigu šiandien būtų gyvos.

Džonas Lenonas

Gimė 1940 m. spalio 9 d.

Mirė 1980 m. gruodžio 8 d.

2021 m. būtų 81 metai.

Džonas Vinstonas Lenonas – vienas iš keturių legendinės grupės „The Beatles“ narių, gitaristas, dainų kūrėjas, poetas, vokalistas, humoristas, politikos aktyvistas. Gimė šis kultinis veikėjas Liverpulyje, Anglijoje, Džulijos ir Alfredo Lenonų šeimoje. Kadangi tėvas nuolatos buvo išvykęs į jūrą, o mama paliko šeimą, jį augino teta su dėde. 1952 m. D. Lenonas pradėjo demonstruoti literatūrinius ir meninius sugebėjimus, papildydamas įvairias knygas savo kurtais piešiniais ir humoristinėmis istorijomis. Būdamas paauglys jis dievino knygas ir jas vertino labiau nei dovanas.

Dž. Lenonas buvo vienas iš daugelio vaikinų, kurie troško įkurti nuosavas muzikos grupes. 1955 m. jam pavyko – kartu su vaikinais iš mokyklos jis įkūrė grupę pavadinimu „Quarry Men“. Grupė nuolat kito, tačiau reikšmingiausias pokytis įvyko 1957 m. liepos 6 d., kai Dž. Lenonas susipažino su Polu Makartniu, kuris greitai prisidėjo prie talentingojo Dž. Lenono. 1957 m. kartu su Polu Makartniu, Džordžu Harisonu ir Stiuartu Sutklifu jie sukūrė popgrupę „The Crickets“, tačiau Dž. Lenonas sugalvojo ją pervadinti „The Beatles“.

Nereikia nė sakyti, jog „The Beatles“ mėgavosi tarptautine šlove. Tačiau 1980 m. gruodžio 8 d. Niujorke, netoliese „Dakotos“ pastato, Džonui Lenonui į nugarą buvo paleistos keturios kulkos. Tuo metu, kai buvęs bitlas mirė ant savo žmonos Joko Ono rankų, kulkas paleidęs Markas Deividas Čapmanas, užuot bandęs pasislėpti, ramiai stovėjo netoli nusikaltimo vietos ir skaitė Selindžerio romaną „Rugiuose prie bedugnės“. Į liudininko klausimą, ar jis suvokia, ką padarė, Čapmanas ramiai atsakė: „Aš nušoviau Džoną Lenoną.“

Šiais metais rokenrolo dievui būtų sukakę 81-eri. Pažiūrėkite, kaip ši legenda atrodytų, jei būtų gyvas.

Fredis Merkuris

Gimė 1946 m. rugsėjo 5 d.

Mirė 1991 m. lapkričio 24 d.

2021 m. būtų 75 metai.

Grupės „Queen“ dainos iki šiol yra laikomos pačiais didžiausiais hitais, o Fredžio Merkurio balso galimybės bei talentas neginčijami.

Tikrasis V. Merkurio vardas – Farukas Bulsara. Fredis gimė ir augo Zanzibare, gyveno Mumbajuje, Indijoje. Vėliau, kai Fredžiui buvo 17 metų, kartu su tėvais atsikėlė gyventi į Didžiąją Britaniją, kur pradėjo studijuoti muzikos akademijoje, Ealingo menų koledže, gavo dizainerio diplomą. 1972 m. jis jau koncertavo su grupe „Queen“.Nors kalbant F. Merkurio balsas buvo baritono diapazono, atlikdamas daugumą savo dainų jis dainavo tenoru. Jo vokaliniai sugebėjimai leido dainuoti nuo žemiausio boso iki aukščiausio soprano. Akivaizdu, atlikėjas mylėjo sceną, o scena mylėjo jį. Visur, kur tik koncertuodavo, F. Merkuris su grupe pritraukdavo pilnus stadionus žiūrovų. Ant scenos jis demonstruodavo didelius aktorinius gabumus ir sulaukdavo puikių gerbėjų reakcijų. Po įspūdingos karjeros, 1991 m. lapkričio 24 d., sulaukęs vos 45 metų Fredis mirė savo namuose, Londone, nuo klastingos ligos – AIDS. Tačiau jo žvaigždė ryški ir šiandien.

Elvis Preslis

Gimė 1935 m. sausio 8 d.

Mirė 1977 m. rugpjūčio 16 d.

2021 m. būtų 86 metai.

Praėjusių metų rugpjūtį buvo minimos 43-iosios rokenrolo karaliaus mirties metinės. E. Preslio gyvenimo istorija yra puikus pavyzdys, kad, turint viską ir patiriant milžinišką sėkmę, vis tiek gali nepavykti išvengti tamsos laikotarpių.

E. Preslis buvo tikras rokenrolo karalius, turintis daugybę gerbėjų visame pasaulyje. Tačiau net ir tai neapsaugojo jo nuo nuopuolių. Jis įklimpo į piktnaudžiavimą receptiniais vaistais ir narkotikais. Ne kartą priklausomybių kankinamas E. Preslis buvo atsidūręs pavojingoje padėtyje ir tik per plauką išlikdavo gyvas. Iki 1977-ųjų vasaros Elvis iš esmės sužlugo: jis svėrė 159 kg, jam buvo būtina slaugytojų priežiūra.

Ankstyva E. Preslio mirtis buvo tragiška ne tik todėl, kad jis buvo visame pasaulyje žinoma ir numylėta roko žvaigždė, kurią dievino milijonai gerbėjų, bet ir dėl niūrių mirties aplinkybių, kurios dar iki šių dienų pašiepiamos. Rokenrolo karalius buvo rastas negyvas tualete 1977-ųjų rugpjūčio 16 d. Jam tebuvo 42 metai. Buvo pranešama, kad jis nugriuvo nuo klozeto.

Princesė Diana

Gimė 1961 m. liepos 1 d.

Mirė 1997 m. rugpjūčio 31 d.

2021 m. būtų 60 metų.

1961 metais liepos 1 dieną gimė Velso princesė Diana, viena žymiausių 20 amžiaus pabaigos moterų. Nors kartais ji elgdavosi keistai ir netgi banaliai, žmonės visame pasaulyje ją mylėjo. Mylėjo taip, jog praminė širdžių princese, nes Diana bet kurioje situacijoje sugebėdavo išlikti žmogiška ir nuoširdi. Nors jos gyvenimas baigėsi tragiškai, princesė prisimenama kaip kupina atjautos moteris ir mylinti mama. Ji mėgavosi kiekviena paskutine gyvenimo diena.

1997-ųjų rugpjūčio 31-ąją, praėjus beveik dviems mėnesiams po savo 36-ojo gimtadienio, princesė Diana žuvo per tragišką automobilio avariją Paryžiuje.

Žvelgiant į menininko sukurtą princesės Dianos ateities nuotrauką akivaizdu, jog ši išskirtinė moteris dėmesio centre būtų ir šiandien.

Džeimsas Dynas

Gimė 1931 m. vasario 8 d.

Mirė 1955 m. rugsėjo 30 d.

2021 m. būtų 90 metų.

Džeimsas Dynas, kurio tikroji pavardė yra Baironas, buvo garsus Jungtinių Amerikos Valstijų kino aktorius. Jis sužibėjo Brodvėjuje bei tokiuose garsiuose filmuose kaip „Į rytus nuo Edeno“, „Maištininkas be priežasties“. Išties ir realiame gyvenime jis sukūrė jauno maištingo idealisto paveikslą ir tapo šeštojo dešimtmečio jaunimo simboliu. „Svajok taip, tarsi būtum nemirtingas, o gyvenk taip, tarsi mirtum šiandien“, – tai viena garsiausių kultinio kino aktoriaus citatų, kuri ir šiandien skamba žmonių lūpose.

1955 m. Džeimsas Dynas, būdamas vos 24-erių, žuvo per automobilio avariją, vairuodamas savo sportinį „Porsche“ automobilį.

Kaip šis jaunas, išvaizdus merginų numylėtinis atrodytų šiandien? Galite pažiūrėti!

Merilin Monro

Gimė 1926 m. birželio 1 d.

Mirė 1962 m. rugpjūčio 4 d.

2021 m. būtų 95 metai.

Merilin Monro – viena įžymiausių XX amžiaus kino žvaigždžių, sekso simbolis ir popkultūros ikona. Keletą metų vaidindama smulkius vaidmenis, ji laipsniškai tapo žinoma dėl savo komedinių gabumų, patrauklumo, ir buvo viena žymiausių 1950 m. kino žvaigždžių.

Vėliau savo karjeroje ji dirbo su rimtais vaidmenimis, taip sulaukė dar didesnės sėkmės. Tačiau ilgalaikės problemos buvo paaštrintos nusivylimų ir karjeroje, ir asmeniniame gyvenime. Oficialiai manoma, kad Merilin Monro mirė perdozavusi migdomųjų vaistų.

Merilin Monro beveik visą savo vaikystę praleido globos namuose, tada pradėjo aktorės karjerą. 1946 m. pasirašė pirmąją savo darbo sutratį. Jos pirmieji vaidmenys buvo nereikšmingi, tačiau pasirodymai filmuose „Asfalto džiuglės“ ir „Viskas apie Evą“ (1950 m.) susilaukė dėmesio. Po filmų „Džentelmenai renkasi blondines“, „Kaip ištekėti už milijonieriaus“ ir „Septynerių metų krizė“ ji tapo viena populiariausių Holivudo aktorių.

Kadangi „kvailos blondinės“ vaidmenys neturėjo daug perspektyvų, Monro siekė daugiau. Ji pradėjo studijuoti aktorystę ir įkūrė „Marilyn Monroe Productions“. Jos dramatiškas vaidmuo filme „Autobusų stotelė“ buvo kritikų labai gerai įvertintas, o už vaidmenį filme „Džiaze tik merginos“ ji gavo „Auksinio gaublio“ apdovanojimą.

Paskutiniai M. Monro gyvenimo metai buvo kupini ligų ir asmeninių problemų. Spėjama, kad jos mirties priežastis buvo vaistų perdozavimas. Oficialiai manoma, kad tai buvo savižudybė, tačiau neatmetama, kad aktorė perdozavo netyčia. Konspiracijos teoretikai mano, jog žavioji M. Monro buvo nužudyta, nes kilo daug abejonių: prieš pat mirtį Merilin pasirašė milijoninę sutartį dvejiems metams, buvo atnaujinusi santykius su savo širdies draugu.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų