V. BULAIČIO nuotr.

Išbandymas ledu baigėsi ligoninėje

Išbandymas ledu baigėsi ligoninėje

Žiema surengė tikrą egzaminą, deja, ne visi jį išlaikė sėkmingai.

Savaitės viduryje staiga atšilus, pėsčiųjų takai ir gatvės virto ištisomis čiuožyklomis. Viso to pasekmės – traumas patyrę panevėžiečiai plūstelėjo į Respublikinės Panevėžio ligoninės priimamąjį. Nors guldomi tik patys sunkiausi ligoniai, kuriems reikalingos chirurginės operacijos, Traumatologijos skyrius jau sausakimšas.

Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėjos Jolantos Vokietienės teigimu, žiemą visuomet padaugėja įvairių traumų, bet ši savaitė buvo išskirtinė. Pirmoji pacientų banga plūstelėjo jau pirmadienį, o antrasis pikas prasidėjo ketvirtadienį. Daugybei besikreipusiųjų prireikė ne tik ambulatorinės, bet ir stacionarinės pagalbos, net sudėtingų chirurginių operacijų.

„Griūna visi, nepaisant amžiaus.“

J. Vokietienė

„Lyginant su įprastomis žiemos dienomis, per pastarąsias į ligoninę paguldyta dvigubai daugiau pacientų, ypač tokių, kuriems reikalingos operacijos. Nors skyrius jau braška per siūles, bet reikalinga pagalba bus suteikiama tikrai visiems“, – patikino J. Vokietienė.

Vedėjos teigimu, nors paslysta, neišlaiko pusiausvyros ir griūna paprastai vyresnio amžiaus žmonės, šįkart į ligoninę plūstelėjo labai daug ir jaunų ar vidutinio amžiaus susižalojusiųjų. Griūnant dažniausiai nukenčia klubai, lūžta šlaunikauliai ar rankos. Todėl medikė pataria, jeigu tik nėra būtinybės, ypač pensinio amžiaus žmonėms, tokiu oru nevaikščioti, kol keliai ir takeliai dar nenuvalyti ir slidūs.

„Griūna visi, nepaisant amžiaus. Jeigu lūžiai nesudėtingi, juos stabilizuojame priėmimo skyriuje, o labai sunkūs ligoniai guldomi į ligoninę. Šiuo atveju patarimas tik vienas – kai slidu, jeigu nėra būtinybės, geriau likti namuose“, – teigė J. Vokietienė.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų