Iš Raubonių parko – į laikiną globą

Iš Raubonių parko – į laikiną globą

Trečiadienį Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai konfiskavo ir išvežė iš Raubonių parko 9 neteisėtai laikomus gyvūnus, pranešė Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD).

Gyvūnų konfiskavimas įvykdytas įsiteisėjus nutarimams administracinio nusižengimo bylose. Gyvūnai buvo laikomi nesilaikant teisės aktų nustatytų reikalavimų ir neturint privalomų dokumentų, teigiama pranešime.

Konfiskuoti gyvūnus aplinkosaugininkams padėjo Lietuvos zoologijos sodo ir Gyvūnų globėjų asociacijos darbuotojai.

Anot AAD, Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcija, anksčiau atlikusi patikrinimą, nustatė, kad VŠĮ Raubonių parkas neteisėtai laiko ir eksponuoja gyvūnus, kurie yra saugomi ir įrašyti į draudžiamų laikyti gyvūnų sąrašą. Gyvūnai laikomi neturint teisėto įsigijimo dokumentų bei sertifikatų, pažeidžiant Lietuvos Respublikoje galiojančius įstatymus.

Įsiteisėjus nutarimams administracinio nusižengimo bylose ir tam, kad būtų užtikrinta, kad pažeidimai nebebūtų daromi, gyvūnai buvo paimti. Jiems buvo rastos tinkamos laikinojo laikymo vietos.

„Primename, kad laukiniai gyvūnai, kurie laikomi ar eksponuojami neteisėtai, laikomi netinkamomis sąlygomis, visais atvejais bus konfiskuojami iš pažeidėjų. Taigi dar kartą primename, kad prieš įsigydami laukinį gyvūną pasikonsultuokite su departamento darbuotojais“, – teigia Gamtos išteklių apsaugos skyriaus vedėja Jolita Matulevičienė.

Dvi rudosios meškos, keturios paprastosios lūšys, makaka rezus, didysis apuokas, miškinė kiaunė buvo paimti iš Raubonių parko, kad pažeidimai nebebūtų daromi.

Makaka ir lūšys perkeltos į Lietuvos zoologijos sodą, meškos – „Žvėrinčių“, didysis apuokas ir miškinė kiaunė perduoti gyvūnų priežiūros centro „Nuaras“ darbuotojų globai.

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad laikantiems laukinius gyvūnus nelaisvėje reikia laikytis Leidime bei Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklėse nustatytomis sąlygomis.

Įsigijus laikymui aptvaruose, voljeruose ar kituose statiniuose laukinius gyvūnus, būtina turėti jų kilmę (t. y. paėmimo iš gamtinės aplinkos, išveisimo ar įvežimo į Lietuvos Respubliką aplinkybes) ir teisėtą įsigijimą patvirtinančius dokumentus.

Komentarai

  • Gyvunai gyveno gal 10 metų geromis sąlygomis Raubonyse ir visą tą laiką neturėjo dokumentų. Dabar juos atimė. Tai dokumentų tie gyvunai ir toliau neturės. Ar tiems gyvunams dabar geriau? Juos migde vežė į kitą vietą laikinai globai, tai veliau jie vėl kažkur keliaus ir patirs stresą. Nemanau, kad visa tai daroma dėl gyvūnų gerovės.

  • Į Nuarą??? Jūs juokaujate? Tikitės, kad jie suteiks geresnes sąlygas ir kad jų darbuotojai pakankamai kvalifikuoti???

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų