Jau artimiausiomis dienomis bus sprendžiama, ar leisti Panevėžyje organizuoti Europos treko čempionatą, birželio pabaigoje turėjusį vykti Baltarusijoje. „Sekundės“ nuotr.

Iš Baltarusijos – į Panevėžį

Iš Baltarusijos – į Panevėžį

Kaistant Baltarusijos ir Europos Sąjungos santykiams, atšauktas birželį Minske turėjęs vykti Europos treko čempionatas. Toks Europos dviračių sporto sąjungos sprendimas įžiebė Panevėžiui viltį priimti Senojo žemyno sportininkus. Savų namų sienomis ir sirgalių palaikymu džiaugtųsi ne tik septyni šioms pirmenybėms besirengę Lietuvos sportininkai. Tai būtų ir reikalingas gūsis pandemijos nualintiems viešbučių, kavinių ir kitų maitinimo bei pramogų vietų verslams.

Pasak Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) prezidento Dariaus Levickio, jau prieš mėnesį susitikime su aukščiausiais Europos dviračių sporto sąjungos vadovais jis išreiškęs nuogąstavimus, kad organizuoti Europos dviračių treko čempionatą Minske nėra saugu. Kaip alternatyva buvo siūloma čempionatą perkelti į Lietuvą. Iš trijų Baltijos valstybių trekas yra vieninteliame Panevėžyje. Lietuvos Vyriausybė taip pat palaikė šią iniciatyvą. Tačiau tąkart buvo nuspręsta čempionato vietos nekeisti.

„Išsakiau savo nuogąstavimus dėl taikomų represijų prieš sportininkus, tačiau tąkart tikriausiai grėsmė nebuvo tinkamai įvertinta. Buvo pasakyta, kad čempionatas nebus perkeltas, nes per daug darbo įdėta jam ruošiantis“, – teigė D. Levickis.

Tačiau po akibrokšto, kai į Vilnių skridęs „Ryanair“ lėktuvas buvo priverstinai nutupdytas Minske, čempionato likimas pakibo ant plauko. Viena po kitos Europos šalys ėmė atsisakyti dalyvauti Minske suplanuotose Europos pirmenybėse. Ketvirtadienį Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) valdyba nusprendė čempionatą atšaukti. Dabar ieškoma alternatyvaus sprendimo, kad sportininkai turėtų galimybę dalyvauti Senojo žemyno varžybose.

„Mūsų premjerė Ingrida Šimonytė socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė, kad Lietuva pasiruošusi priimti elito Europos treko čempionatą. Į šią žinutę sureagavo ir Europos dviračių sąjungos prezidentas. Asmeniškai su juo derinuosi pokalbio detales“, – „Sekundei“ teigė D. Levickis.

Neeilinė galimybė

Pasak Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento, kol kas dar anksti prognozuoti, kokios galimybės Panevėžiui tapti Europos pirmenybių miestu. Bet Aukštaitijos sostinė jau įrodė, kad tam turi ir patirties, ir puikias sporto bazes bei tokiam renginiui organizuoti reikalingą infrastruktūrą. Europos dviračių treko čempionatas jau vyko Panevėžyje 2012 m ir buvo pripažintas geriausiu metų dviračių renginiu. O šių metų lapkritį Panevėžyje suplanuotas pasaulio treko čempionatas.

„Penktadienį išsiuntėme oficialų kvietimą organizuoti Europos treko čempionatą Lietuvoje. Jau prieš mėnesį perspėjome, kad rizikinga rengti čempionatą Minske ir kad mes esame pasiruošę jį organizuoti Panevėžyje, tam turime ir šalies Vyriausybės palaikymą. Dabar belieka laukti oficialaus sąjungos sprendimo“, – sakė D. Levickis.
Pasak federacijos prezidento, tokio lygio čempionato organizavimas Panevėžyje atneštų sunkiai pamatuojamą naudą. Čempionatas būtų transliuojamas per pasaulinį sporto kanalą, kurį žiūri daugiau kaip 150 milijonų sporto gerbėjų. Treko rungtis yra labai populiari Anglijoje, Olandijoje, Belgijoje, Vokietijoje, kitose šalyse.

„Tai didžiulė reklama mūsų šaliai, galimybė populiarinti turizmo sritį. Tokia vertė – neįkainojama“, – tvirtino D. Levickis.

Šansas miestui

Panevėžys tvirtina esantis pasirengęs priimti sportininkų delegacijas iš visos Europos. Pasak miesto savivaldybės Sporto skyriaus vedėjo Justino Jasiukaičio, rudenį Panevėžyje suplanuotas vienas iš šešių pasaulio dviračių treko čempionato etapų, tad Europos pirmenybės būtų savotiška įžanga. Tuo labiau kad sudaryta komanda, kuri jau ruošiasi vienam svarbiausių sporto renginių.

„Jau ir anksčiau pretendavome surengti čempionatą, bet tąkart buvo pasirinkta Baltarusija. Turime ir patirties, ir visas galimybes tai padaryti dabar“, – teigė J. Jasiukaitis.

Anot jo, paprastai savo sienos ir sirgalių palaikymas labiau motyvuoja ir pačius sportininkus. Čempionate turėtų varžytis geriausieji Lietuvos dviratininkai: Simona Krupeckaitė, Olivija Baleišytė, Vasilijus Lendelis, Svajūnas Jonauskas, Justas Beniušis, Miglė Marozaitė ir Laurynas Vinskas. Panevėžiečiai turėtų smagų reginį, o verslas – galimybių užsidirbti.

„Čempionatas Panevėžyje duotų naudos ne tik patiems mūsų sportininkams, bet ir miestui. Vykstant tokiam renginiui, naudos turės viešbučiai, kavinės bei kitos maitinimo įstaigos bei pramogų vietos“, – sako J. Jasiukaitis.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų