Iš Anglijos deportuotus lietuvius lydėjo britų pareigūnų konvojus

Iš Anglijos deportuotus lietuvius lydėjo britų pareigūnų konvojus

Antradienį britų pareigūnai suorganizavo trečią šiais metais specialų skrydį iš Londono, kuriuo deportavo 15 Anglijoje nusikaltimus ir nusižengimus padariusių Lietuvos piliečių.

Juos į Vilnių parlydėjo 60 pareigūnų konvojus. Vieno deportuotojo paieška buvo paskelbta ir Lietuvoje – jis vengė atlikti privalomąją karo tarnybą. Pernai įvyko 5 panašūs skrydžiai.

Po vidudienio Vilniaus oro uoste nusileido iš Londono atskridęs lėktuvas. Jame buvo 15 Lietuvos piliečių, kurie Anglijoje padarė įvairius nusikaltimus ir nusižengimus, atliko bausmes ir buvo išsiųsti į gimtinę. Parskraidintuosius konvojavo 60 Anglijos pareigūnų.

Toliau įvykiai klostėsi taip pat, kaip būdavo ir ankstesniais tokiais atvejais. Atvykę prie orlaivio trapo pasieniečiai deportuotuosius savo transportu pristatė į Vilniaus oro uosto pasienio užkardą. Anglijos pareigūnai iš lėktuvo neišlipo ir netrukus išskrido atgal.

Užkardoje oro uosto pasieniečiai patikrino visų grąžintųjų dokumentus. Paaiškėjo, kad Lietuvoje buvo paskelbta 21-erių parskraidinto vyro paieška, nes jis vengė atlikti karo prievolę. Jam pasieniečiai, kaip nustatyta tokiais atvejais, įteikė šaukimą atvykti į Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybą.

Visi 15 grąžintųjų po VSAT atliktos dokumentų patikros bei apklausų buvo paleisti.
Šiemet tai buvo trečias toks deportacinis reisas iš Londono. Kovo 8 d. 70 britų pareigūnų parlydėjo 28 Anglijoje nusikaltimus ir nusižengimus padariusių bei bausmes atlikusių Lietuvos piliečių. Vasario 1 d. 47 pareigūnai konvojavo 12 tokių Lietuvos piliečių. VSAT duomenimis, pernai panašių specialių skrydžių iš Londono į Vilnių įvyko 5. Jų metu grąžinti 96 Lietuvos piliečiai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų