D. SMAILYTĖS nuotr.

Ir trečias kartas nemelavo: parko akcentui remontuoti nebeužtenka lentų

Ir trečias kartas nemelavo: parko akcentui remontuoti nebeužtenka lentų

Laurus už architektūrinį modernizavimo projektą pelniusio Panevėžio kultūros ir poilsio parko medinis paklotas neatsilaiko prieš jį niokojančius vandalus.

Per dvejus metus jis sulaužomas jau trečiąkart. Kad vėl teks imtis remonto, pripažino nežinoję nei Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Dalius Vadluga, nei parko atnaujinimo projektą kuravęs Tadas Stanikūnas.

Pastarajam remontu jau teko rūpintis, kai medinė danga buvo suniokota pirmus du kartus. Kadangi parkas visuomenės reikmėms atiduotas prieš dvejus metus ir mėnesį, T. Stanikūnas teigė nebesijaučiantis atsakingas už tai, kas žalingo jame įvyksta, ir vylėsi, kad šįkart ne jam, o kitiems specialistams bus patikėti rūpesčiai tvarkant sulaužytą paklotą.

Bet kokiomis neužkalsi

Panevėžiečiai į sulaužytą Kultūros ir poilsio parko dangą prie pagrindinio tako dėmesį atkreipė sausio 19-ąją. Tądien dar netgi buvo galima įžvelgti automobilio, bandžiusio išlaviruoti tarp Panevėžio muziejininkų pastatyto informacinio skydo bei dviračių stovo, ratų vėžes. Anksčiau T. Stanikūnas yra sakęs, jog ir stovas dviračiams įrengtas ne tik dviratininkų patogumui, bet ir kaip kliūtis parką aptarnaujančių automobilių vairuotojams, kad nevažiuotų per medines lenteles. Mat vos tik parkas prieš porą metų po rekonstrukcijos buvo atiduotas visuomenės reikmėms, ant medinio pakloto užvažiavo ir jį sulaužė „Panevėžio specialaus autotransporto“ šiukšliavežis. Įmonė iškart pasisakė apie nelemtą įvykį.

„Kadangi kiekvienas automobilis privalo būti apdraustas, įmonė kreipėsi į draudimo bendrovę prašydama kompensacijos už padarytą žalą“, – aiškino T. Stanikūnas.

Kultūros ir poilsio parko medinė danga nukenčia jau trečią kartą per dvejus metus. D. SMAILYTĖS nuotr.

Kultūros ir poilsio parko medinė danga nukenčia jau trečią kartą per dvejus metus. D. SMAILYTĖS nuotr.

Tąkart derybos su draudikais užsitęsė, tad sulaužyta danga neremontuojama pastovėjo ilgokai. Lentas, iš kurių paklota danga, teko siųstis iš užsienio, mat Lietuvoje tokios negaminamos. Negana to, pasak T. Stanikūno, danga susideda ne vien iš lentų, jas laiko metalo konstrukcijos, kurias irgi reikėjo tvarkyti.

„Gal tik atrodo, kad pakanka pakeisti vieną ar kitą sulaužytą lentą. Iš tiesų, tai didelis darbas“, – tikino projektų vadovas.

Tąkart sulaužytos dangos remontas buvo įvertintas tūkstančiais eurų.

„Tikslios sumos tikrai neprisiminsiu, bet sakyčiau, kad sutvarkyti suvažinėtą paklotą kainavo ar ne penkis tūkstančius“, – svarstė T. Stanikūnas.

Nepritaikytas automobiliams

Nepigiai suremontuotas medinis paklotas gražus ir sveikas prastovėjo vos metus. Pernai vasarą ant lentų, sumontuotų ant metalinių konstrukcijų, vėl užvažiavo kito miesto sunkiasvoris automobilis, į parke vykusią šventę atvežęs kilnojamus tualetus. Vėl prasidėjo derybos su automobilio draudikais dėl žalos atlyginimo. Gavus draudimo bendrovės pinigus, Savivaldybei vėl teko siųsdintis lentas iš užsienio.

Po paskutinio remonto medinis paklotas nesulaužytas išbuvo maždaug pusmetį.

T. Stanikūno nuomone, idėja prie tako montuoti medžio paklotus gera: parkas tikrai gražus, o architektūrinis jo sutvarkymo projektas išrinktas geriausiu Panevėžio regione.

„Nereikia tuo paklotu važinėti automobiliais, jis tam nepritaikytas“, –  dėmesį atkreipė T. Stanikūnas.

D. SMAILYTĖS nuotr.

D. SMAILYTĖS nuotr.

Vandalus nufilmavo kamera

Kad gražiausio mieste parko medinis paklotas vėl suniokotas, Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas D. Vadluga išgirdo iš „Sekundės“. Vedėjas teigė imsiąs aiškintis, kas blogo padaryta ir kas dėl to kaltas.

Tikėtina, kad atrasti kaltininkus sunku nebus – kaip tik ties didžiuoju Kultūros ir poilsio parko taku įrengta vaizdo stebėjimo kamera.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos specialisto Tado Martinaičio teigimu, tai, jog automobiliu užvažiuota ant medinio tako pakloto ir jis sulaužytas ir apie tai nepranešta nei Savivaldybei, nei policijai, vertinama kaip pasišalinimas iš įvykio vietos, už tai neapdairiam vairuotojui irgi teks atsakyti.

Komentarai

  • kokios lentos, ten plastmasės gabalai sukloti, ir prasčiausios kokybės – jeigu ten nuolat turi važinėti transportas, kam jas iš viso ten klojot? brangiau kainavo, atkatas didesnis?

  • Cia nereklama, bet nueikit i DEPO – ten WPC kompozito terasiniu lentu nors tvenkini tvenk… Ir nebrangiai.

  • O kam jos skirtos tos lentos jeigu iš jų jokios naudos vien tik nuostoliai ir mašinos negali privažiuoti išardyti bent malkų bus

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų