Ir mirti reikia darbo valandomis

Ir mirti reikia darbo valandomis

Artimojo netektis visada skausminga, tačiau kai organizuojant mirusiojo paskutinę kelionę atsitrenkiama į įvairių įstaigų duris, skausmą keičia pyktis.

Onkologine liga sirgusio brolio netekusi panevėžietė Liudmila jį pašarvojo tik po poros dienų, mat nė viena gydymo įstaiga savaitgalį negalėjo išrašyti mirties liudijimo. Liudmila stebisi, kodėl tokiais atvejais nėra budinčios įstaigos, galinčios išduoti laidotuvėms reikalingą dokumentą.

Kaip pasakojo savo pavardės nenorėjusi viešinti Liudmila, onkologine liga sunkiai sirgęs brolis į amžinybę iškeliavo penktadienio vėlų vakarą.

Atvykę greitosios pagalbos medikai konstatavo vyriškio mirtį ir išrašė pažymą, pagal kurią išduodamas mirties liudijimas.

Greitosios medikai moteriai nurodė kreiptis į Panevėžio miesto polikliniką, kurioje budintys gydytojai dirba ir šeštadienį.

Tačiau ankstų šeštadienio rytą prasidėjusi Liudmilos kelionė per Panevėžio medicinos įstaigas buvo bevaisė.

„Greitosios medikai sakė, kad mirties liudijimą gali išduoti Panevėžio miesto poliklinika, bet ši negalėjo mums niekuo padėti. Nuėjau ir į rajono polikliniką, ir net į Respublikinės Panevėžio ligoninės priėmimo skyrių – visur atsimušiau kaip į sieną. Visi stūmė nuo savęs, kad mirties liudijimo negali išduoti – tą padaryti turi šeimos gydytojas“, – pasakojo panevėžietė.

Visą straipsnį skaitykite balandžio 5 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Ponios daktarės, taip ir neišgirdote žmogaus. Kur čia problema? Paprasti žmonės neturi pinigų, va kur problema. Čia jums dvi dienos palaukti ir sumokėti už šaldytuvą ne problema, o žmogui mokančiam už šildymą iš pensijos problema. Tad komentuojant bent jau nesakykit, kur čia problema. Jums šimtas į vieną ar kitą pusę ne problema.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų