Internetas kaip kiaušinis – laimi kiečiausias

Internetas kaip kiaušinis – laimi kiečiausias

Šios Velykos bus neįprastos visiems – su artimaisiais daugelis sekmadienį bendraus, kiaušinius margins ir daužys naudodamiesi internetu. Ir čia laimės ne kiečiausi ar gražiausi kiaušiniai, o kokybiškiausias ryšys. Kalbame ne tik apie tarpusavio santykius ir pagarbą, bet ir apie geriausią karantino internetą. Koks jis?

Namuose nepakeičiamas – šviesolaidinis internetas

Lietuva pasaulyje garsėja ne tik savo krepšiniu, lazeriais ar šaltibarščiais, bet ir sparčiu internetu. Dabar kaip niekad tai yra gyvybiškai svarbu, nes karantino metu mūsų namai tapo ne tik tvirtovėmis, bet ir mokyklomis, biurais, žaidimų aikštelėmis, kino teatrais, koncertų arenomis ar net sporto salėmis. Kad galėtume dirbti, mokytis, bendrauti su šeima ir pramogauti, mums reikia gero ryšio ir neribotų gigabaitų. Galingiausias ir stabiliausias iš visų įmanomų yra šviesolaidinis internetas.

„Telia“ tinklo vadovas Arūnas Strolia pateikia pavyzdį: su šviesolaidiniu internetu namuose vienu metu močiutė su seneliu galės žiūrėti aukštos raiškos filmą, vaikai – mokytis nuotolinėse pamokose atskiruose kompiuteriuose arba siųstis norimą žaidimą, o tėvai – dalyvauti darbiniuose susitikimuose per specialią vaizdo konferencijų programėlę. Visa tai veiks sklandžiai ir be trukdžių.

Ir tai dar ne viskas: šviesolaidiniam internetui nebaisios orų sąlygos, nes jo laidai paslėpti giliai po žeme, o jo sparta yra tokia didelė, kad aprūpins stabiliu ryšiu visus jūsų turimus įrenginius – nuo kompiuterio ar telefono iki išmanaus siurblio ar 4K raiškos televizoriaus.

O apetitas duomenims karantino metu stipriai išaugo. „Telia“ statistika rodo, kad labiausiai padidėjo tarptautinis interneto srautas – piko valandomis jis į viršų šovė daugiau kaip 40 procentų. Tačiau tiems, kas namuose turi šviesolaidinį internetą, savo apetito internetui mažinti nebūtina. Be to, tokiu internetu su kaimynu dalytis irgi nereikės – kiekvienas „Telia“ šviesolaidinio interneto klientas turi tik jam vienam skirtą ryšio liniją.

Mobilusis internetas – visur ir visada

„Telia“ šviesolaidiniu internetu Lietuvoje gali naudotis net 900 tūkst. namų ūkių. Tačiau ten, kur jo laidai nesiekia, ryšio herojumi tampa nešiojamasis, dar vadinamas mobiliuoju, internetas.

Čia Lietuva taip pat turi kuo didžiuotis – net 99 proc. Lietuvos teritorijos dengia „Telia“ mobilusis ryšys. Jis pasieks jus ir sodybose, ir vasarnamiuose, ir saugiai (nesibūriuojant) vaikštant miškuose.

A. Strolia pataria, kaip užtikrinti ryšio kokybę, jeigu jūsų namuose pagrindinis internetas yra mobilusis. Interneto maršrutizatorių laikykite kuo arčiau lango. Jokiu būdu jo nestatykite už kitų elektros prietaisų, baldų, neslėpkite ir spintose. Geriausia, kad šis įrenginys būtų pakeltas aukščiau, t. y. nestovėtų ant grindų.

Vienas skambutis – visi atsakymai

Ką daryti, jei jūsų namo nepasiekia šviesolaidis? Kaip sužinoti, kurioje vietoje kuris internetas veikia geriausiai? Nesukite sau dėl to galvos. Jūsų butas, namas, sodas, garažas ar mėgstamas pasivaikščiojimo maršrutas gali būti ir vieno, ir kito ryšio teritorija. Kurį rinktis geriausia, jums visada patars „Telia“ specialistai.

Tik neskubėkite į „Telia“ salonus: jie karantino metu uždaryti. Jei norite sužinoti daugiau apie „Telia“ šviesolaidinį, mobilųjį internetą ir jų galimybes, užsukite į „Telia“ interneto svetainę www.telia.lt arba skambinkite telefonu 1817.

Likite sveiki ir daužykite margučius su savo šeima saugiai naudodami geriausią internetą.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų