Injekcija žvyrkeliams – paguoda savivaldybėms

Injekcija žvyrkeliams – paguoda savivaldybėms

Panevėžyje dviem, o rajone septyniais žvyrkeliais bus mažiau. Susisiekimo ministerijai padalijus lėšas žvyruotiems vietinės reikšmės keliams asfaltuoti, kelininkų sulauks savivaldybių paraiškose nurodytos gatvės.

Panevėžys iš Kelių priežiūros ir plėtros programos prašė 97 tūkst. eurų Liublino ir 80 tūkst. eurų Bruknynės gatvėms asfaltuoti.

Ministerijos valia, Aukštaitijos sostinė lėšų sulaukė abiem, tačiau Liublino gatvės asfaltui iš valstybės iždo atseikėta kur kas mažiau – 66,5 tūkst. eurų.

Panevėžio mero pavaduotojo Valdemaro Jakšto teigimu, dėl finansavimo šioms gatvėms kreiptasi įvertinus, kad jos abi taps svarbiausia rytinės Rožyno mikrorajono dalies jungtimi su miestu prasidėjus arterinės Smėlynės gatvės rekonstrukcijai. Šioji planuojama jau kitąmet. Perkasus Smėlynės gatvę, daliai gyventojų Liublino ir Bruknynės gatvės, vedančios į Paliūniškio gatvę, liktų vieninteliu keliu į miesto centrą.

„Kai prasidės Smėlynės gatvės rekonstrukcija, miestas neišvengiamai susidurs su dideliu iššūkiu dėl eismo nepatogumų. Dabar žvyruotos Liublino ir Bruknynės gatvės taps reikalinga arterija išvažiuojant iš Rožyno“, – sako V. Jakštas.

Gavo mažiau nei pusę

Rajono Savivaldybė savo žvyrkeliams asfaltuoti šiemet tikėjosi 659 tūkst. eurų. Susisiekimo ministerija Panevėžio rajonui davė perpus mažiau – 315 tūkst.

Po kelias dešimtis tūkstančių eurų paskirstyta septyniems objektams. Daugiausia – 69,3 tūkst. eurų – ministerija davė Naujamiesčio miestelio Paupio gatvės remontui, mažiausiai, 20,5 tūkst. eurų, rajono Savivaldybė gavo Velžio seniūnijoje esančiam keliui Tautkūnai–Pakalniškiai asfaltuoti. Kelininkų taip pat sulauks Naujamiesčio

Nevėžio gatvės gyventojai, numatyta remontuoti dalį Molainių kaimo Vytauto gatvės, taip pat Raguvos seniūnijos Kritižio kaimo Žibučių, Dembavos kaime Oželių, Šilagalio kaime Žalgirio gatves.

Visoms šalies savivaldybėms vietinės reikšmės žvyrkeliams asfaltuoti ministerija paskirstė 10 mln. Eur.

Poreikis gerokai didesnis

Nors miestai ir rajonai sulaukė mažiau, nei tikėjosi, susisiekimo ministras Rokas Masiulis teigia, jog šios lėšos turėtų tapti rimtu postūmiu gerinant vietinės reikšmės kelių kokybę.

„Finansavimas skiriamas pagal savivaldybių prašymus, jų pačių numatytiems svarbiausiems objektams“, – ministerijos pranešime sakė R. Masiulis.

Prašymus skirti Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų vietinės reikšmės keliams ir gatvėms su žvyro danga asfaltuoti pateikė 55 iš 60 šalies savivaldybių.

Iš viso buvo prašoma finansuoti 200 kelių objektų, jiems būtų reikėję apie 12,5 mln. eurų – 25 proc. daugiau, nei numatyta šių metų sąmatoje. Įvertinus finansines galimybes, numatyta patenkinti visų 55 savivaldybių pateiktus prašymus, finansuojant 183 kelių objektus.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų