Arvydas Anušauskas. Oresto Gurevičiaus (ELTA) nuotr.

Informaciją apie tankų pirkimą paviešinęs A. Anušauskas: įstatymas yra mano pusėje

Informaciją apie tankų pirkimą paviešinęs A. Anušauskas: įstatymas yra mano pusėje

Dėl paviešintos informacijos apie vokiškų tankų pirkimą sukritikuotas krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas akcentuoja, kad šioje istorijoje įstatymas yra jo pusėje.

„Aš turiu jums pasakyti tiesiai šviesiai – įstatymas yra mano pusėje“, – „Lryto“ televizijai sakė A. Anušauskas.
Plačiau komentuoti situaciją ministras atsisakė, teigdamas, kad dalyvauja konferencijoje, skirtoje prisiminti Marcelę Kubiliūtę. Jis patikino, kad į su politinėmis aktualijomis susijusius klausimus galės atsakyti kitu metu.
A. Anušauskas nenorėjo sureaguoti ir į prezidento Gitano Nausėdos išsakytą kritiką, kad paviešinta informacija buvo riboto naudojimo.
„Aš prezidento pasisakymų nekomentuoju“, – lakoniškai atsakė ministras.
Prezidentas Gitanas Nausėda neatsako į klausimą, ar vis dar pasitiki krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku, kurį buvo sukritikavęs dėl paviešintos informacijos apie vokiškų tankų pirkimą.
ELTA primena, kad praėjusį pirmadienį po Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdžio krašto apsaugos ministras užsiminė, jog artimiausiu metu bus pasirašytas ketinimų protokolas su Vokietijos gamintojais dėl tankų įsigijimo.
Visgi, A. Anušauskas dėl viešų pareiškimų sulaukė aštrios kritikos. Keliami klausimai dėl tokių sprendimų skaidrumo, dvišalių santykių su JAV bei Vokietija, Lietuvos derybinės galios potencialo. VGT vadovaujantis prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžė, kad krašto apsaugos ministras paskelbė riboto naudojimo informaciją, kurios sutarta neviešinti.
Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Agnė Širinskienė dėl krašto apsaugos ministro viešai aptartų detalių kreipėsi į prokuratūrą.
Vis tik Krašto apsaugos ministerija (KAM) teigia, kad A. Anušausko paviešinta informacija apie vokiškų tankų pirkimą nebuvo slapta.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų