ARCHYVO nuotr.

Infliacija sausį vis dar dviženklė

Infliacija sausį vis dar dviženklė

Išankstinė metinė infliacija sausį, lyginant su praėjusių metų sausiu, sudaro 18,4 proc., penktadienį skelbia Valstybės duomenų agentūra.

Anot statistikų, daugiausia įtakos jai turėjo maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų, būsto, vandens kainų augimas. Taip pat ją lėmė pabrangusi elektra ir dujos, kitos kuro prekės ir paslaugos, didėjusios transporto ir paslaugų kainos.

Agentūros duomenimis, šį sausį, lyginant su 2022 m. sausiu, labiausiai brango kietasis kuras (104,7 proc.), elektra (65,1 proc.), dujos (45,4 proc.). Šilumos energija pabrango 14,6 proc. o degalai ir tepalai – 7,3 proc.

Tarp maisto produktų, pieno ir jo produktų bei kiaušinių kainos kilo 40,9 proc., duona ir grūdų produktai – 38,6 proc., kava, arbata ir kakava – 36,1 proc., cukrus, uogienė, medus, šokoladas ir saldumynai – 34,2 proc.

Aliejaus ir riebalų kainos didėjo 34,4 proc., niekur kitur nepriskirtų maisto produktų – 35,3 proc. Daržovės brango 21,2 proc.

Valgyklų paslaugos brango 29,2 proc., trumpalaikio naudojimo namų ūkio prekės – 22,5 proc. Gaminiai ir medžiagos būsto priežiūrai ir remontui pabrango 19,7 proc., asmeninių transporto priemonių techninė priežiūra ir remontas – 18,3 proc.

Vis tik per metus atpigo telefonų ir telefaksų įranga (4,4 proc.) bei garso ir vaizdo priėmimo, įrašymo ir atgaminimo įrenginiai (4,9 proc.).

Išankstinis vidutinės metinės infliacijos įvertis, agentūros skaičiavimais, sausį sudaro 19,3 proc.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų