Imuniteto stiprinimas

Imuniteto stiprinimas

Visi puikiai žinome, jog geriausias vaistas nuo visų ligų – grynas oras ir fizinis aktyvumas. Net ir šaltu oru sveika kasdien bent pusvalandį ar valandą sparčiu žingsniu pasivaikščioti.

Fizinis krūvis išjudina visą organizmą, teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą, padeda išvengti sąnarių, stuburo ligų.

Sportas, judėjimas gryname ore itin reikalingas visiems norintiems stiprinti organizmą. Kasdien nors valandą reikėtų pasivaikščioti. Tai aktualu ir vaikams. Jie daug laiko praleidžia mokykloje, grįžę namo žiūri televizorių, ruošia pamokas ir beveik negauna gryno oro, tad yra išbalę, mažai valgo, tiek ir tereikia, kad susirgtų.

Organizmą grūdina prausimasis rytais šaltu vandeniu, galima išmėginti ir kontrastinį dušą. Nepatartina rengtis per daug šiltai. Žmogus turėtų vengti ir skersvėjų, o šaltu oru itin svarbu, kad būtų šilta kojoms ir jos turi būti sausos.

Labai svarbi ir namų, darbo aplinka, ji turi būti gerai vėdinama. Negalima pamiršti, jog imunitetą silpnina ir tokie veiksniai kaip užterštas oras, net vadinamasis pasyvus rūkymas. Šaltuoju metų laiku nepatariama laikytis dietų, jos alina organizmą.

Jeigu žmogų nuolat kamuoja įvairūs negalavimai, jis nuolat sloguoja ar jaučiasi išsekęs, tokiu atveju reikėtų poilsio, ramybės ir geros nuotaikos. Pervargimas ir stresas alina imunitetą, tad žmogaus organizmas sunkiau kovoja su virusais, kuriems tai puikios sąlygos plisti. Tik sugebantieji tinkamai sudaryti dienos režimą ir jo laikytis, kai užtenka laiko ir poilsiui, ir pasivaikščiojimui, gali lengvai įveikti peršalimo ligas.

Svarbiausia daryti tai, kas malonu: vaikščioti, išvažiuoti į gamtą, aplankyti draugus, sportuoti. Stipresnis organizmas geriau kovoja su jų sukėlėjais – ligos požymių būna mažiau, ji užtrunka trumpiau, rečiau atsiranda komplikacijų.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų