Asociatyvi P. Židonio nuotr.

Ilgąjį savaitgalį laukia didesnis policijos dėmesys vairuotojams

Ilgąjį savaitgalį laukia didesnis policijos dėmesys vairuotojams

Artėjant vasariškai Žolinių šventei, Lietuvos kelių policijos tarnyba įspėja, kad ilgąjį savaitgalį šalies keliuose sustiprins greičio kontrolę ir tikrins vairuotojų blaivumą bei apsvaigimą nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.

Visą šią savaitę, rugpjūčio 8–14 dienomis, šalyje vykdoma Europos kelių policijos tinklo ROADPOL (angl. European Roads Policing Network) inicijuota tikslinė prevencinė priemonė „Transporto priemonių leistino važiavimo greičio kontrolė“ (angl. Operation Speed), o ilgąjį savaitgalį kelių policija šalies keliuose dar atidžiau stebės eismo dalyvius, išvykstančius pramogauti, linksmintis ar ilsėtis.

Lietuvos policijos generalinio komisaro įsakymu vasarą šalies kurortuose ir kurortinėse teritorijose pastiprintai kontroliuojama viešoji tvarka.

Lietuvos kelių policijos tarnyba papildomus ekipažus skiria ir Klaipėdos apskričiai. Šeštadienį anksti ryte į pajūrį išvyks papildomi Lietuvos kelių policijos ekipažai. Patyrę pareigūnai iki antradienio šioje apskrityje padės savo kolegoms užtikrinti eismo priežiūrą ir žmonių saugumą.

Parinktų prevencinių priemonių tikslas – užtikrinti, kad eisme nedalyvautų nuo alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų apsvaigę asmenys, užkardyti pavojingą ar net chuliganišką vairavimą ir greičio viršijimą švenčių ar ilgųjų savaitgalių dienomis, kai padidėja eismas visoje šalyje, ypač pajūryje ir kitose kurortinėse vietose.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenimis, per šių metų ilgąjį Joninių savaitgalį, birželio 23–26 dienomis, šalies keliuose įvyko 34 eismo įvykiai, per kuriuos 3 žmonės žuvo, 47 buvo sužeisti.

Iš viso iki rugpjūčio 11 dienos šalyje per eismo įvykius žuvo 59 žmonės, sužeisti 2 116. Per tą patį laikotarpį 2021 metais žuvo 82, o sužeisti 1 846 žmonės.

Šalies institucijų ir organizacijų bendro darbo pastangomis per pastarąjį dešimtmetį, nuo 2011 iki 2021 metų, žuvusiųjų kelyje skaičius šalyje sumažėjo perpus. Už šį pasiekimą Lietuva buvo įvertinta svarbiausiu apdovanojimu saugaus eismo srityje – mūsų šaliai skirtas Europos transporto saugos tarybos apdovanojimas „PIN Award“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų