Marius Morkevičius (ELTA) nuotr.

Ilgąjį savaitgalį bus stiprinamos policijos pajėgos

Ilgąjį savaitgalį bus stiprinamos policijos pajėgos

Artėjant Visų Šventųjų ir Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dienoms, daugelis žmonių vyks lankyti artimųjų kapų – keliuose padidės transporto priemonių srautai ir eismas taps intensyvesnis, gali padidėti ir vagysčių atvejų iš paliktų be priežiūros transporto priemonių bei gyvenamųjų patalpų.

Atsižvelgdami į tai, policijos pareigūnai visoje šalyje stiprina patruliavimą, į pagalbą bus pasitelkiami policijos rėmėjai, Šaulių sąjungos bei kiti pilietiški, aktyvūs visuomenės nariai.

Policijos pajėgos dirbs prie pagrindinių kapinių, kur reguliuos eismą, padės vairuotojams pasistatyti automobilius, patruliuos kapinių prieigose. Kapinių prieigose gali būti pastatyti laikini kelio ženklai, kuriais vairuotojams privalu vadovautis. Pareigūnai ragina esant galimybei į kapines vykti viešuoju transportu.

Policijos departamentas informuoja, kad ilgąjį savaitgalį daugiau pareigūnų dirbs ir šalies keliuose, kur bus organizuojami kelių policijos reidai. Daugiausiai dėmesio bus skiriama į atšvaitų ar šviesą atspindinčių elementų dėvėjimą, bus vykdomos blaivumo patikrinimo ir greičio kontrolės priemonės. Policijos reagavimo pajėgos aktyviai vykdys izoliacijoje esančių asmenų fizines patikras. Taip pat toliau bus organizuojami tiksliniai reidai prekybos ir laisvalaikio praleidimo centruose tikrinant, ar asmenys pateikia jiems priklausančius galimybių pasus. Policijos pareigūnams nurodyta atkreipti dėmesį į vietas, kuriose dažniausiai įvyksta ir, tikėtina, gali būti padaryta nusikalstamų veikų ar kitų nusižengimų. Taip pat sustiprintas policijos pareigūnų viešas patruliavimas kitose masinėse žmonių susibūrimo vietose.

Policija gyventojams primena, kad išvykstant iš namų reikia pasirūpinti savo turto saugumu – uždaryti langus, užrakinti duris, įjungti apsaugos sistemos priemones. Jei bute ar name neįrengta signalizacija, tiesiog reikėtų paprašyti liekančio kaimyno, kad pasidomėtų, ar svetimi (įtartini) asmenys nesidomi paliktu butu (namu).
Pareigūnai ragina įvertinti ir važiavimo sąlygas, važiuoti tik saugiu greičiu, laikytis saugaus atstumo iki kitos transporto priemonės, paisyti kelio ženklų reikalavimų.

Atvažiavus tvarkyti artimųjų kapų, irgi reikėtų būti apdairiems ir nesudaryti sąlygų vagystėms. Palikus automobilį nors ir trumpam, visada reikėtų patikrinti ar įjungta, ar patikimai veikia apsaugos sistema. Uždaryti langus bei stoglangius, užrakinti duris, iš spynos ištraukti užvedimo raktelius. Nepalikti matomoje vietoje rankinių, mobiliųjų telefonų, dokumentų, kitų vertingų daiktų, rankines, dokumentus pasiimti su savimi, o jei juos tenka palikti, būtinai paslėpti, kad daiktai nebūtų matomi.

Policija ragina nepamirškime laikytis ir dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) įvestų ribojimų bei rekomendacijų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų