Stebinantis operatyvumas: laiškas iš vienos gatvės į kitą keliavo savaitę

Stebinantis operatyvumas: laiškas iš vienos gatvės į kitą keliavo savaitę

Paskelbęs apie kelių šimtų darbuotojų atleidimą, Lietuvos paštas motyvuoja modernizuojantis veiklą – perėjęs prie automatizuoto ir centralizuoto siuntų skirstymo. Tačiau operatyvumo iš pašto laukiantys klientai stebisi, kad laiškas netgi tame pačiame mieste iš vienos gatvės į kitą keliauja ištisą savaitę.

„Šventinius sveikinimus visada stengiuosi išsiųsti anksčiau, kol paštas nebūna labai apkrautas siuntomis. Bet šįkart labai nustebau, kai Panevėžyje kovo 12-ąją mano išsiųstus sveikinimus į tą patį miestą žmonės gavo kovo 19-ąją“, – „Sekundei“ pasakojo panevėžietė Valerija Valodkienė.

Nuėjusi teirautis į Panevėžio centrinį paštą Respublikos gatvėje, panevėžietės laukė dar didesnė nuostaba. Paštininkė jai paaiškino, jog Aukštaitijos sostinėje nėra laiškų skirstytojų – visi iš pašto dėžučių išimami laiškai siunčiami į Vilnių, o ten paskirstomi pagal adresatus ir siunčiamieji į Panevėžį parvežami atgal.

„Būčiau žinojusi apie tokias naujoves, būčiau pati tuos sveikinimus po pašto dėžutes išnešiojusi ir nebūtų reikėję mokėti po 0,49 ct už laišką“, – piktinosi V. Valodkienė, nusiteikusi per paštą nebesiuntinėti laiškų savame mieste.

Į Vilnių – per dešimt dienų

Pašto darbu liko nusivylęs ir panevėžietis, sumanęs gimimo dienos proga pasveikinti Vilniuje gyvenančią anūkę tradiciniu atviruku. Iš Aukštaitijos sostinės išsiųstas laiškas iki Vilniaus keliavo tarsi už Atlanto – adresatę pasiekė po dešimties dienų.

Panevėžietis kovo 1-osios rytą užsuko į centrinį paštą išsiųsti anūkei laiško. Kadangi atvirukas buvo storokas, jį pasvėrė, sumokėjo už ženklus ir paliko paštininkėms. Šios patikino, kad, kai iš dėžučių išimami laiškai, bus išsiųstas ir šis.

Apskaičiavęs, kad Vilnių laiškas pasieks ilgiausiai per porą dienų, dukters telefonu paprašęs, kad atviruko anūkei neparodytų anksčiau – palauktų gimtadienio, kovo 8-osios.

Tačiau atėjo ir kovo 8-oji, o atvirukas vis dar nebuvo gautas. Susirūpinęs senelis užsuko į paštą paklausti, kas galėjo nutikti jo laiškui. Atsakymas jį apstulbino: darbuotoja išaiškino, kad dabar paštas turi sunkumų, tačiau laiškas esą būtinai kada nors Vilnių pasieks.

„Dar pasijuokiau pašto darbuotojai, jog jei būčiau žinojęs, kad iš Panevėžio į Vilnių tiek laiko laišką veš, būčiau suradęs dėžutę, dar kažko įdėjęs ir nusiuntęs sveikinimą anūkei autobusu. Gautų tą pačią dieną – tik būtų reikėję nuvykti į stotį pasiimti“, – paštininkų operatyvumu stebisi panevėžietis.

Anūkė šiltu sveikinimu galėjo pasidžiaugti tik kovo 10-ąją, tai yra nuo išsiuntimo praėjus dešimčiai dienų.

„Su tokiomis problemomis, kiek supratau, susidūriau ne aš vienas, nesiaiškinau, ar epidemija kliudo, ar dar kas. Juk nesąmonė, kai iš Panevėžio į Vilnių laiškas keliauja dešimt dienų“, – pasipiktino senelis.

Sutriko procesas

Ilgą laiškų kelią iš vieno miesto į kitą Lietuvos pašto įmonė aiškina tuo, kad kovą buvo pereita prie automatizuoto ir centralizuoto siuntų skirstymo, o metų pradžia pasižymėjo neįprastai dideliu šiam laikotarpiui siuntų skaičiumi.

Bendrovės Komunikacijos departamento vadovė Ugnė Bartašiūtė atsiprašanti kliento už patirtus nepatogumus. Jos teigimu, dėl daugiau kaip du kartus išaugusio siuntinių skaičiaus ir pereinamojo laikotarpio diegiant automatizuotą skirstymą, dalis Lietuvos pašto klientų pirmosiomis kovo savaitėmis susidūrė su siuntų pristatymo vėlavimais.

„Šiuo metu didžioji dalis siuntų jau keliauja įprastai, o pirmosiomis savaitėmis dėl techninių ir logistikos trikdžių susikaupusių siuntų didžioji dalis jau išskirstyta“, – sako U. Bartašiūtė.

Anot jos, šiuo metu registruotų laiškų skirstymas vyksta sklandžiai, tačiau dar pasitaiko trikdžių skirstant neregistruotus laiškus.

„Bendrovė pertvarko procesus, kad susikaupę neregistruoti laiškai gavėjus pasiektų kuo greičiau, bet ne vėliau nei kitą savaitę“, – sako ji.

U. Bartašiūtė sako norinti atkreipti dėmesį, kad sėkmingai siuntinio ar laiško kelionei būtinas teisingas adresavimas.

„Pastebime, kad net trečdalis siuntų atkeliauja su neteisingai nurodytu adresu. Tai pailgina logistikos procesus, nes tokie siuntiniai ar laiškai turi būti papildomai skirstomi rankomis“, – aiškino įmonės atstovė.

Skirsto vienoje vietoje

Pasak U. Bartašiūtės, perėjus prie automatizuoto skirstymo, jis tapo centralizuotas. Tai reiškia, kad didžioji dalis siuntų ir laiškų iki galutinio gavėjo skirstomi Vilniaus logistikos centre.

„Svarbu pastebėti, kad siunta niekada iš vieno pašto tiesiai nekeliavo į kitą. Anksčiau siuntos buvo skirstomos rankiniu būdu keliose skirtingose stotelėse, dabar tarpinėse vyksta tik siuntos pervežimas, o skirstoma naujajame Vilniaus logistikos centre“, – aiškino U. Bartašiūtė. Kitaip tariant, Panevėžyje į pašto dėžutę įmestas laiškas vežamas į Vilnių, ten logistikos centre kartu su kitais iš visos Lietuvos suplaukusiais laiškais paskirstomas ir tuomet vežamas pagal gavėjo adresą – į Vilnių, Klaipėdą ar bet kur kitur.

Nelikus tarpinių skirstymo stotelių, kovo–gegužės mėnesiais „Lietuvos paštas“ atsisakys 380 darbuotojų. Panevėžyje bus atsisveikinta su 12 skirstytojų. U. Bartašiūtė tikina, jog šis darbuotojų skaičiaus mažėjimas neturės įtakos klientus aptarnaujančių darbuotojų – laiškininkų, klientų aptarnavimo specialistų pašto skyriuose – skaičiui.

Siunčia daugiau

Lietuvos pašto duomenimis, per du pirmus šių metų mėnesius, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, Lietuvoje keliaujančių siuntinių skaičius išaugo 66 procentais ir siekė daugiau kaip 2,2 mln. vienetų. Paštomatais ir kurjeriais keliavusių siuntų skaičius išaugo net 148 procentais. Siuntų iš užsienio skaičius siekė beveik 2,5 mln. vienetų, o tai – 40 proc. daugiau nei praėjusių metų sausio–vasario mėnesiais.

„Išmaniųjų įrenginių pajėgumai bendrovei tapo kritiškai svarbūs tvarkantis su rekordiniais siuntų kiekiais visu pandemijos laikotarpiu. Automatizavus procesus, kovo mėnesį bendrovė numato išskirstyti daugiau siuntinių, nei išskirstė sausį ir vasarį“, – teigė U. Bartašiūtė.

 

Komentarai

  • Jokie ne tuo adresu nukeliave laiskai, supainioti adresatai, laiku neatsirade ir pasimete dokumentai jau seniai nieko neturi stebinti.

  • Pasakas seka, iš Vievio registruota siunta išsiųsta vasario 22d dar nepasiekė Šiaulių, tai kur ji LIETUVOS PAŠTAS????

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų