Site icon sekunde.lt

Įkainojo ir pagalbą

R. Gudelis. P. Židonio nuotr.

Iš bombarduojamų Ukrainos miestų kasdien į Europą plūstant karo pabėgėliams, Aukštaitijos sostinėje saugų prieglobstį jau rado per pusšimtį ukrainiečių.

Namų duris jiems atvėrė verslininkai, nevyriausybinės organizacijos, eiliniai panevėžiečiai. Savanoriai, talkinantys nuo karo baisumų bėgantiems Ukrainos žmonėms, stebisi, kad net ir tokioje situacijoje atsiranda besisiūlančių apnakvindinti nelaimės ištiktuosius, bet šiems atvykus paprašoma susimokėti.

Dar penktadienio popietę socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje Bistrampolio dvaras išplatino žinią, kad priima karo pabėgėlius. Kasdien jų dvare apsistoja net kelios ukrainiečių šeimos. Daugiausia jų vyksta toliau į Suomiją ar kitas valstybes.

„Sulaukėme žmonių iš Žitomyro, kuris jau bombarduojamas. Turėjome nakvojančių iš Vinycios, miesto, su kuriuo draugauja Panevėžys. Nuotraukoje mamos Iryna, Tetiana ir Yuliia su vaikučiais Andrii, Artem ir Nikol vyksta į Suomiją. Taip pat pastebime nemažą srautą žmonių iš Suomijos ir Estijos, kurie veža paramą į Ukrainą ir grįžta atgal“, – po nuotrauka su karo pabėgėliais buvo rašoma socialiniame tinkle.

Ir lyg kokioje reklamoje nurodoma, kad karo pabėgėliams vienos nakvynės kaina – tik 15 eurų. Po tokiu įrašu užvirė internautų pasipiktinimas, kad Bistrampolio dvaro valdytojas kunigas Rimantas Gudelis pirmiausia turėtų būti dvasininkas, o tik po to verslininkas. Netrukus skelbimas buvo ištrintas, o vėliau įkeltas pranešimas, kad „pabėgėliai priimami už simbolinį mokestį“, o „vežantiems pagalbą – 50 proc. nuolaida nakvynei ir restorano paslaugoms“. Galiausiai po kritikos lavinos atsirado naujas parašymas, kur 15 eurų už nakvynę pasislėpė po gražia intencija „dalį pelno skirti pabėgėlių ir pagalbą gabenančių žmonių apgyvendinimui“.

Kunigas pasiuntė š…

Susisiekus su kunigu R. Gudeliu šis teigė, kad žinia, jog Bistrampolio dvaras priima pabėgėlius, kažkaip buvo išplatinta per Suomijos liuteronų bažnyčios ar „Carito“ interneto puslapius, tad vien praėjusią savaitę vienai nakčiai buvo apsistoję trys dešimtys nuo karo bėgančių žmonių, dar pusė tiek pasiliko ilgesniam laikui. Jis neneigė, kad pabėgėlių buvo paprašyta susimokėti, mat didžioji dalis jų turi šeimos galvas, kurie dirba užsienyje ir į Ukrainą buvo išvykę parsivežti šeimų.

„Tiems žmonėms, kurie piktinasi, pasakysiu – tegu eina šikti. Tegul jie remia, kiek gali, aš paremsiu, kiek aš galiu“, – kalbėjo R. Gudelis.

Visą straipsnį skaitykite kovo 8 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Exit mobile version