Asociatyvi nuotr.

Ieškoma sprendimų dezinfekuoti daugiabučių laiptines

Ieškoma sprendimų dezinfekuoti daugiabučių laiptines

Siekiant pristabdyti koronaviruso plitimą Lietuvoje, Aplinkos ministerija svarstys rekomendacijas savivaldybėms, namų bendrijoms bei daugiabučių administratoriams dėl papildomo laiptinių dezinfekavimo. Kai kurie namų prižiūrėtojai savo iniciatyva jau dezinfekuoja laiptines.

Tačiau aplinkos ministras Kęstutis Mažeika abejoja, ar įmanoma dezinfekuoti visų daugiabučių laiptines.

„Būkime realistai. Jeigu mes turbūt dar nepakankamai užtiktiname, kad rankų dezinfekcinio skysčio visi galėtų laisvai įsigyti ir turėti, tai kalbėti apie tai, kad tokias patalpas, kur galimai gali kažkas prisiliesti, dezinfekuoti šiandien yra sudėtinga“, – BNS kalbėjo ministras.

Anot jo, dezinfekcija parduotuvėse ar vaistinėse, kur žmonių srautai didžiuliai, yra svarbesnė.

„Akcentas į šias vietas yra“, – sakė K. Mažeika.

Ministro žiniomis, kai kurie daugiabučių administratoriai be jokių specialių paraginimų jau dezinfekavo bendro naudojimo patalpas ir apie tai pranešė gyventojams.

Pasak jo, ten, kur laiptines valo patys gyventojai, jie patys turi pasirūpinti ir dezinfekcija: „Tada jau patys žmonės turi rūpintis laiptinių turėklų ar sienų dezinfekavimu. (…) Yra bendrijų ar namo pirmininkai, kurie galėtų pasirūpinti švara ir higiena ir kad žmonės be reikalo dabar nevaikščiotų ir nekosėtų prie kaimynų durų“.

Lietuvos būsto rūmų teisininko Algirdo Glodenio teigimu, daugiabučių laiptinių turėklai turėtų būti dezinfekuojami.

„Kaip medikai pasiūlys… Mes norėtume jų poziciją išgirsti. Pagal ją, mes koreguosime savo agitaciją“, – BNS sakė A. Glodenis.

Pastatų priežiūros grupės „City Service“ ryšių su visuomene grupės vadovas Paulius Ugianskis BNS informavo, kad įmonė iki šiol papildomai dezinfekavo beveik 12 tūkst. laiptinių.

„Kai kur jau ir ne po vieną kartą, priklausomai nuo to, kokį valymo intensyvumą yra užsisakę gyventojai“, – tvirtino jis.

P. Ugianskio teigimu, specialių priemonių bendrovė kol kas turi.

„Nors atsargos ir senka, tačiau užsienio rinkose nuolat ieškome tiekėjų. Dezinfekciją vykdysime ir toliau“, – žada apie 6 tūkst. namų prižiūrinčių įmonių grupės atstovas.

Komentarai

 • Aiskiai dauguma gyventoju ne pijokai ir buve nuteistieji su bobom.

  • Atsakyti
 • nereikia brangių priemonių juk sakė, kad pakanka 1 proc. chlorkalkių mišinio. Užsipili kibirą vandens, įpili ace ploviklio ar chlorkių ir vsio

  • Atsakyti
 • Ką galime kalbėti dėl dezinfekcijos laiptinių, kad nėra pasiektas lygis, dėl laiptais nuolat vedžiojamų šunų , kurie neša visokį purvą, vaikšto žemėtomis mėšlinomis kojomis ir teršia namų laiptines, o vedami laiptais dar nusipurto savo kailius, nuo kurių kyla plaukų ir
  dulkių kamuoliai. Jokios higienos nebus, kol bus leidžiama daugiabučiuose būtuose laikyti šunis. Šitie šunys vedžiojami savo šeimininkų daugiabučių namų laiptinėse galimai pirmieji paliks tūkstančius užkratų bakterijų.

  • Atsakyti
  • Mažiau svaiginėkit dėl šunų. Nereikia ieškoti kaltų kur jų nėra. Šuo turėklų niliečia, durų rankenos neliečia, spynos taip pat neliečia. Patys mažiau lakstykit į prekybos centrus ir viskas bus gerai…

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų