P. Židonio nuotr.

Ieško recepto užsikimšusioms gatvėms vaduoti

Ieško recepto užsikimšusioms gatvėms vaduoti

Vieną seniausių Panevėžyje Tulpių gatvės mikrorajoną nuo automobilių spūsčių svarstoma gelbėti vienpusiu eismu.

Septynerius metus Tulpių gatvėje gyvenusi Lina Navickaitė pasakoja, jog sudėtingas važiavimas automobiliais užkimštomis siauromis gatvelėmis ir galvosūkis, kur pačiai pasistatyti mašiną, buvo vienas iš motyvų keisti būstą.

„Mano patirtis kalba, kad šitas mikrorajonas vairuotojams pats sudėtingiausias. D. Poškos gatvėje veikia „Kregždutės“ darželis, kai tėvai į jį suvažiuoja, mašinomis užstato visą kvartalą. O dar Aido gatvėje automobilius išrikiuoja odontologijos klinikos klientai. Tomis gatvelėmis, taip pat Švyturio g., K. Binkio g., kai jų viena pusė nurikiuota automobiliais, dviem prasilenkti nebeįmanoma“, – pasakoja Lina.

Anot jos, gatvelės tokios siauros, kad pravažiuoti nekliudant šalikelėje stovinčių automobilių – kone aukštasis vairavimo pilotažas.

„Ten važiuojant mane visada išpildavo prakaitas – vos milimetras kitas likdavo tarp mašinų. Nors gatvės neva dviejų eismo juostų, bet realiai plotis vos didesnis nei vienos“, – sako L. Navickaitė.

Pasiūlymo, ką daryti, kad bene seniausio mieste daugiabučių mikrorajono siaurose gatvėse išsitektų automobiliai, miesto Savivaldybė laukia iš ekspertų.

Visą straipsnį skaitykite gegužės 18 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

 • Pradžiai reikia uždrausti automobiliu stovėjima pagrindinėse,bent jau centrinėse Panevėžio gatvėse t.y. Vilniaus,Basanavičiaus,Aikštaičiu ir t.t.Privilėgija statyti automobilius pirmoje juostoje,tuo pačiu kemšant antraja juosta,vien dėl stovinčiu pirmoje juostoje,na visiškas bardakas.Idomu kodėl tai niekam nerupi nors visi keiksnoja,o mašinas lauk iš bendro naudojimo gatviu,ypač pagrindiniu.O kaip Klaipėdos gatvė iš kart tapo erdvesnė uždraudus,o automobilius vairuotojai ras kur pasistatyti,nereikia verkti.

  • nereikejo pristatyt durnu sankrizu su ismaniais sviesoforais jokios pralaidos neliko pkius reiktu uzdraust senai aisku statyt auto ant kelio

   • vienpusio eismo

 • ponai ekspertai, galite uzdrausti masinu parkavima gatvese, tik gal pries ta darydami pasakykite kur tas masinas priparkuoti,. po balkonais daugiabuciu ar ant stogu susikelti. kai kieme reikia sienauti taip vadinamus zaliuosius plotus ir uz tai sumoketi, tai daugiabucio gyventojai saukia kad nemokes, bet kai ant tos zoles pastato auto, tai tie patys gyventojai pasidaro žaliuju partijos atstovai ir kviecia policija, nes ju ,,mylima .. zolyte mindo, tai na kazkaip reiketu nuoseklumo, gal pirma pertvarkyti kiemus sukuriant didesni parkingo vietu skaiciu o po to jau drausti parkuoti gatveje, tuo labiau, kad vilniaus ir basanaviciaus gatvese tas parkingas yra mokamas iki 17 val vakaro

 • Klausimas ar teisingai pasirinktas laikas studijai, kai parko gatve nukreiptas eismas dėl pramonės g. žiedo statybos. Tokio eismo ši gatvė niekada nematė, bet fiksuos dabar ir priiminės sprendimus. Kvailystė už pinigus

 • pasamdė jau viena durneli eksperta pripiese juostu ant sankryžu,kur galima buvo vaziuot tiesiai tai dabar i kaire arba i desine.Taip ir cia bus.

  • Atsakyti
 • Kas tie ekspertai? Uab eismo valdymo sistemos? Ta pati kontora kuri visus sankryžų atnaujinimo darbus atlieka? Kaip matom kokią eismo situacija šita įmonė su kyšininko mero palaiminimu padarė, tai peršasi išvada, kad šita kontorėlė sugeba tik sukurti spūstis, o ne jas sumažinti.

 • Pozemines automobiliu aiksteles

Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų