Ukmergės g. daugiabučio sėkmė parodė, kad Panevėžyje naujų ir prabangesnių butų paklausa nemaža. I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Ieškantiesiems išskirtinės kokybės – nauji namai

Ieškantiesiems išskirtinės kokybės – nauji namai

Ekonomiški, estetiškai patrauklūs, šiuolaikiški ir mažai energijos naudojantys A+ klasės daugiabučiai jau ir Panevėžyje tampa realybe. Nors tokie namai dėl kokybiškesnių medžiagų ir inovatyvių sprendimų reikalauja kiek didesnių pradinių investicijų, ilgalaikėje perspektyvoje jos užtikrintai atsiperka.

Naujas projektas

Ukmergės gatvėje, Skaistakalnio parko pašonėje iškilęs naujas A+ klasės daugiabutis dėl savo strategiškai patogios vietos, saugios kaimynystės, ekonomiškumo ir komfortiškos gyvenimo kokybės panevėžiečių buvo greitai įvertintas – vos per kelis mėnesius išpirkti visi butai. Tad šio projekto plėtotoja – bendrovė „Šiaulių biokuras“ jau pradėjo naujo A+ klasės daugiabučio Panevėžio senamiestyje, A. Mackevičiaus gatvėje, statybas.
Kaip teigė bendrovės direktorius Arūnas Meškauskas, Ukmergės gatvės 36-uoju numeriu pažymėtas naujos statybos daugiabutis išsiskiria tuo, kad jame – tik aštuoni butai: lyg kotedžo ir daugiabučio tarpinis variantas. Tai suteikia daugiau privatumo ir užtikrina saugumą.
„Namas strategiškai patogioje vietoje – visai šalia centras, turgus, pašonėje – nuostabus gamtos prieglobstis rekonstruojamame Skaistakalnio parke. Visi butai labai greitai buvo parduoti“, – pasakojo A. Meškauskas.
Svarbu tai, kad buvo atlikti visi pastato sandarumo ir garso izoliacijos tyrimai ir tik po to daugiabutis Ukmergės gatvėje 100 proc. buvo atiduotas vertinti Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai bei įregistruotas Nekilnojamojo turto registre. Įsigiję nebaigtą statyti statinį, naujakuriai gali susidurti su nepageidaujamais teisiniais ir techniniais niuansais: pradedant sudėtingesniu paskolos gavimu ir baigiant statybų užbaigimo procedūromis.
„Kol namas neįvertintas Valstybinės statybų inspekcijos – tai tas pats, kas važinėti nauju automobiliu atsuktu ratu. Kai statybos nėra baigtos 100 proc., sunkiau gauti paskolą. O ateityje gali kilti problemų tokį būstą parduodant ar patiems bandant jį įregistruoti Nekilnojamojo turto registre. Todėl savo darbus mes baigiame iki galo“, – sakė bendrovės direktorius.

Apgalvota iki smulkmenų

Ukmergės gatvės daugiabučio sėkmė parodė, kad Aukštaitijos sostinėje naujų ir prabangesnių butų paklausa nemaža, tad projekto plėtotojai pradeda statyti dar vieną panašų, tik dar prabangesnį A+ klasės daugiabutį. Jau spalį A. Mackevičiaus gatvėje pradės kilti nedidelis ir jaukus dešimties butų namas. Viena didžiausių dar sovietmečiu statytų daugiabučių bėdų – maži kiemai ir vietų automobiliams statyti stoka. Įsikūrusiesiems naujos statybos daugiabutyje A. Mackevičiaus gatvėje neteks sukti galvos, kur po darbo pasistatyti savo transporto priemones – pirmame aukšte kiekvienam butui bus įrengti garažai, stovėjimo vietų numatyta ir kieme. Namas suprojektuotas taip, kad garažus gyventojai galės pasiekti neišėję į lauką – tam specialiai įrengtas liftas tiesiai iš namo laiptinės. Tai ypač aktualu šaltuoju metų laiku. Statytojai pasirūpino ir būsimų gyventojų saugumu – daugiabučio teritorija bus aptverta, įrengti automatiniai metaliniai vartai.
Naujai pastatytas namas išsiskirs patrauklia ir modernia išvaizda – daugiabučio apdailai pasirinktas klinkeris, kuriantis prabangos įspūdį. Kiekvienas butas turės erdvius balkonus – lodžijas, kuriose galima įsirengti jaukų poilsio kampelį pasimėgauti šiltomis vasaros akimirkomis. O viršutinio aukšto gyventojai – didžiules atviras terasas – ketvirtame aukšte bus tik du butai.
Naujai statomiems daugiabučiams dabar keliami itin aukšti reikalavimai – visi pastatai turi atitikti A+ energinę klasę. Vienas svarbiausių šios klasės rodiklių – šiuolaikiškos medžiagos, užtikrinančios sandarumą tarp atskirų namo konstrukcijų. Apskaičiuota, kad gerai suprojektuoto ir pastatyto namo išlaikymo išlaidos sumažėja 4–5 kartus.
Pasak projekto plėtotojo, kiekvienas butas turi savo autonominę šildymo sistemą, tad butuose bus galima palaikyti norimą temperatūrą nepriklausomai nuo kaimynų. Visuose butuose įrengtas grindinis šildymas. Tačiau net ir šilumos mėgėjai gali nesibaiminti sąskaitų už šildymą – palyginti su tokios pat kvadratūros butu senos statybos daugiabutyje, sąskaitos bus net kelis kartus mažesnės.

Kitoks gyvenimo komfortas

Gyvenimo naujame daugiabutyje privalumas – rekuperacinės sistemos, įrengtos atskirai kiekvienam butui. Energiškai efektyviuose pastatuose su rekuperacine vėdinimo sistema niekuomet nebūna skersvėjų, temperatūros pokyčių, drėgmės. Tai apsaugo namą nuo pelėsių ir kitų nemalonių veiksnių, neigiamai veikiančių sveikatą. Taip pat name esantys filtrai iš lauko įsiurbiamo oro pašalina dulkes, žiedadulkes ar kitas smulkias daleles, sukeliančias įvairias alergines reakcijas. Didelis privalumas, kad bus sumontuoti ir vandens filtrai, kurie leis mėgautis itin švariu geriamuoju vandeniu.
Kalbant apie gyvenimo komfortą, vienas svarbiausių veiksnių – tinkama garso izoliacija. A+ klasės namuose yra užtikrinama ne tik pastovi temperatūra namo viduje, bet ir triukšmo lygio sumažinimas. Remiantis skaičiavimais, garso lygis energijos mažai naudojančiuose namuose siekia 25 db (A). Be to, naujo daugiabučio A. Mackevičiaus gatvėje statytojai papildomai investuos į garso izoliaciją tarp butų.
„Garso izoliacija – viena opiausių ne tik senų, dar sovietmečiu statytų daugiabučių problema, bet ir kai kurių naujų namų bėda, tad čia buvo daug investuota, kad gyvenimas daugiabutyje būtų kuo labiau komfortiškas ir netektų girdėti, ką kaimynas veikia už sienos. Visos sienos bus izoliuotos garso izoliacinėmis medžiagomis. Net sumontuoti begarsiai vamzdžiai – jeigu kaimynas vonios kambaryje leis vandenį, kiti butų savininkai to net negirdės“, – pasakojo A. Meškauskas.

Jau po kelių savaičių A. Mackevičiaus g. turėtų pradėti kilti dar vienas išskirtinės architektūros dešimties butų A+ klasės daugiabutis – itin ekonomiškas ir įrengtas iš kokybiškiausių medžiagų. I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Laisvė rinktis

Vieta naujam daugiabučiui pasirinkta neatsitiktinai. Tai itin strategiškai patogi vieta – miesto centras pasiekiamas ranka. Tačiau pats daugiabutis stovės atokiau nuo gatvių šurmulio. Visai šalia yra mokyklos bei vaikų darželis.
Šio projekto išskirtinumas – naudojamos tik pačios aukščiausios klasės medžiagos – pradedant inžinerinėmis vidaus sistemomis ir baigiant išorės apdaila, kuriai pasirinktos prabangios ir ilgaamžės belgiško klinkerio dekoratyvinės plytos.
Butai parduodami su daline apdaila, tad įsirengti namus galima pagal savo poreikius ir skonį. Naujieji buto savininkai gali buto erdves – vidines pertvaras planuotis patys.
Daugiabučio A. Mackevičiaus gatvėje statybos prasidės jau spalio mėnesį, bet trečdalis butų jau rezervuoti. Norintiesiems gyventi visiškai naujame A+ klasės daugiabutyje ilgai snausti nereikėtų – patys pirmieji pirkėjai visuomet turi didesnes galimybes rinktis. Iš viso čia bus įrengta dešimt butų.
„Butai aukštesnės klasės, nėra su kuo lyginti, nes panašių projektų Aukštaitijos sostinėje kol kas nėra. Naudojamos tik pačios pažangiausios medžiagos. Orientuojamės į kokybę, todėl butų kainos kiek didesnės, bet ši investicija atsipirks. Toks butas visuomet bus paklausus nekilnojamojo turto rinkoje, o ir jo eksploatacija kelis kartus pigesnė. Statybos darbai prasidės jau spalį ir tikimės per metus užbaigti projektą“, – sakė A. Meškauskas.

Daugiau apie projektą: www.mackeviciaus23.lt

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų