Panevėžiečiai pateikė keturiolika sumanymų, kaip pagražinti savo miestą.

Idėjų varžytuvės prasideda

Idėjų varžytuvės prasideda

 

Pirmą kartą suteikusi panevėžiečiams galimybę siūlyti idėjas, kurios bus išpildytos už miesto biudžeto lėšas, Savivaldybė sulaukė 14 pasiūlymų. Jau atplėšti pareiškėjų vokai ir netrukus specialistai vertins, ar sumanymai atitinka reikalavimus dokumentacijai ir ar išvis gali būti įgyvendinami.

„Užklijuoti ir atsiųsti vokai jau praplėšti ir dabar vyks jų administracinės atitikties vertinimas. Bus vertinama, ar siūlymai atitinka visas sąlygas pagal tvarkos aprašus, ar teisinga jų dokumentacija“, – teigė Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Dalius Vadluga.

Pagal miesto Tarybos patvirtinus reikalavimus idėjas, skirtas Panevėžio viešųjų erdvių infrastruktūrai gerinti ir patrauklumui didinti, galėjo teikti pareiškėjai, surinkę idėjai pritariančių ne mažiau kaip 50 panevėžiečių, ne jaunesnių nei 18 metų, parašų. Vieno projekto įgyvendinimo vertė negalėjo viršyti 20 tūkst. eurų.

Iš viso gyventojų iniciatyvai Savivaldybė skyrė 40 tūkst. eurų, tad už juos, pasak kalbinto vedėjo, bus galima įvykdyti 2 – 3 rimtus pasiūlymus.

Rinks panevėžiečiai

Kas ir kokius sumanymus pateikė, Savivaldybė kol kas neatskleidžia.

„Nusprendėme dabar dar neskelbti konkrečių idėjų, nes kai bus vykdomas vertinimas, gali atkristi viena ar kita“, – teigė D. Vadluga.

Po administracinės atitikties vertinimo, kuri turėtų trukti iki 15 dienų, darbo imsis projekto idėjų pasiūlymų vertinimo grupė. Per 20 dienų jos nariams reikės išsiaiškinti, ar atrinktos idėjos apskritai galimos įgyvendinti Panevėžyje, ar jos nesikerta su architektūra, su kraštovaizdžiu ir kitais dalykais, ar projektui reikalingos lėšos atitinka jo vertę.

Galiausiai išgrynintas, patvirtintas ir nuasmenintas pasiūlymų sąrašas bus paskelbtas Savivaldybės interneto svetainėje ir mėnesį už jas bus balsuojama. Kiekvienas turės teisę balsuoti ne daugiau kaip už 3 atrinktas projekto idėjas, atiduodamas po vieną balsą už kiekvieną. Laimės daugiausia panevėžiečių simpatijų sulaukęs sumanymas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų