ICOMOS Lietuvos padalinys įpareigotas neviešinti susirašinėjimų su vadovybe

ICOMOS Lietuvos padalinys įpareigotas neviešinti susirašinėjimų su vadovybe

ICOMOS Lietuvos padalinio vadovė Marija Nemunienė sako, kad tarptautinė paveldosaugininkus vienijanti organizacija įpareigojo neviešinti informacijos, kaip sprendžiami vidiniai nesutarimai.

M. Nemunienė BNS antradienį tvirtino, kad organizacija atsiuntė raštą, jog smerkia tai, kad buvo paviešintas vidinis susirašinėjimas, t.  y. ICOMOS generalinio sekretoriaus Peterio Phillipso laiškas, jog organizacijos taryba dėl neatitikimų vidaus statutui panaikino Lietuvos padalinio akreditaciją.

„Vidinio susirašinėjimo, t. y. to laiško, kurį mes gavome, negalime viešinti, nes jis irgi yra su užrašu „konfidencialu“, prašoma apie tai nediskutuoti“, – BNS sakė M. Nemunienė.

Ji patikino, kad „viskas yra sprendžiama organizacijos viduje“, tačiau neatskleidė, ar bus laikomasi visų centrinės įstaigos reikalavimų, t. y. išregistruoti „ICOMOS Lietuva“ iš Registrų centro, nenaudoti šio vardo.

Anot jos, norint išregistruoti pavadinimą, vien remiantis ICOMOS vadovo laišku to padaryti negalima – būtina šaukti visuotinį organizacijos Lietuvos padalino narių susirinkimą.

„Patvirtinta, kad visi nariai yra organizacijos nariai ir kad yra tikslas normaliai atstatyti veiklą iki metų pabaigos. Šiuo metu vyksta diskusijos ir jų eigos mes neturime teisės skelbti“, – sakė M. Nemunienė.

ICOMOS generalinis sekretorius P. Phillipsas praėjusią savaitę  laiške organizacijos nariams užsiminė, kad sprendimą naikinti akreditaciją valdyba priėmė atsižvelgusi ir į Registrų centro informaciją, ICOMOS Lietuvos skyriaus generalinės asamblėjos posėdžių protokolus ir bylas, susijusias su Lietuvos skyriaus valdybos nariais. Taip pat esą įvertinti asmenų, siekusių narystės Lietuvos padalinyje, skundai.

ICOMOS Lietuvos padalinio vadovė M. Nemunienė teigia, kad akreditaciją siekiama atimti nepagrįstai, neįvertinus nacionalinio komiteto paaiškinimų, o eskaluoti konfliktą esą gali siekti keli Lietuvos ICOMOS nariai ar į organizaciją nepriimti asmenys.

Sekmadienį išsiųstame paaiškinime Kultūros ministerijai M. Nemunienė sako, kad P. Phillipso laiške „nėra pateikta argumentacija, pagrindžianti Nacionaliniam komitetui pateiktus kaltinimus“, o akreditacijos panaikinimas esą buvo „sąlygotas organizacijos vidinių nesutarimų, įvairaus pobūdžio skundų bei kaltinimų, adresuotų tiesiogiai ICOMOS sekretoriatui“.

Ji tvirtino, jog ICOMOS paprašyta pateikti oficialų valdybos sprendimą naikinti akreditaciją ir šio posėdžio protokolą. Ar šių dokumentų sulaukė, M. Nemunienė nekomentuoja, kaip pati sako, laikydamasi konfidencialumo susitarimų.

Tarptautinė paminklų ir lankytinų vietų apsaugos taryba (ICOMOS) yra ekspertų tinklas, veikiantis daugelyje pasaulio šalių. Jam priklauso architektai, istorikai, archeologai, meno istorikai, geografai, antropologai, inžinieriai ir miestų planuotojai.

Organizacijai priklauso daugiau nei 10 tūkst. narių 151 pasaulio šalyje, ji turi daugiau nei šimtą nacionalinių komitetų. ICOMOS Lietuvos nacionalinis komitetas turi 65 narius.

Komentarai

 • ICOMOS priklauso architektai, istorikai, archeologai, meno istorikai, geografai, antropologai, inžinieriai ir miestų planuotojai. Katras iš jų A. Umbrasas?
  Gal dėl to ir problemos?

 • Umbrasas mano ziniomis lieka vienintelis neismestas uz gerus darbus Paneveziui

  • Atsakyti
 • kas toks būsi,iš kur tokios žinios,gal dar ką žinai???

  • Atsakyti
 • Busiu M.Leliukas.Nepazisti-paklausk Gemos Umbrasienes

  • Atsakyti
 • Siūlau konkursą: kas daugiausiai viską žino? Apie viską gyvenime?

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų