G. KARTANO nuotr.

Į uždarytą mokyklą žvalgosi ir sportininkai, ir buhalteriai

Į uždarytą mokyklą žvalgosi ir sportininkai, ir buhalteriai

Šis rugsėjis bus pirmasis, kai mokyklinis skambutis nebeskambės „Aušros“ progimnazijoje.

57-erius metus skaičiuojančią mokyklą prijungus prie V. Žemkalnio gimnazijos, dar sprendžiama, ką daryti su jos pastatu ir gana nemaža teritorija.

Savivaldybės atstovai tikina, kad apleisto vaiduoklio likimas jam negresia – jau plaukia prašymai leisti naudotis ištuštėjusiomis klasėmis ir kitomis mokyklai priklausiusiomis erdvėmis.

Švietimo sritį kuruojančio Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Kazimiero Armonavičiaus teigimu, kol kas aiškių sprendimų nėra, bet renkami pasiūlymai.

Jau aišku, kad nuo rugsėjo 1-osios po buvusios mokyklos stogu įsikurs visiškai nauja Savivaldybės įmonė – apskaitos centras. Jis tvarkys visų miesto švietimo įstaigų  buhalterinę apskaitą ir auditą, rengs finansines ataskaitas.

Šiuo metu paskelbti konkursai apskaitos specialistų, kurie skaičiuotų darbo užmokestį, taip pat darželių ir mokyklų apskaitos specialistų bei apskaitininkų vietoms užimti.

Dar prieš steigiant naująją įstaigą buvo numatyta ją įkurdinti tuštėjančios Beržų progimnazijos patalpose.

Visgi, anot K. Armonavičiaus, akivaizdu, kad iki rugsėjo pradžios nebus spėta įrengti patalpų. Tam koją pakišo per ilgai užsitęsę viešieji pirkimai.

„Grynai ūkiniai klausimai sutrukdė Beržų progimnazijos dalį patalpų laiku paruošti Apskaitos centrui. Laikinai apskaitininkus planuojame įkurdinti dabar jau buvusioje „Aušros“ progimnazijoje. Visai įrengus modernias darbo vietas Beržų progimnazijoje, buhalterinės apskaitos centras bus perkeltas ten“, – pasakojo K. Armonavičius.

Plaukia prašymai

Pasak pavaduotojo, šiuo metu dalis „Aušros“ mokyklos patalpų pirmame aukšte užleista Raudonojo Kryžiaus Panevėžio padaliniui.

Nors mokykloje veikęs Ukrainos pabėgėlių registracijos centras šiuo metu uždarytas, tačiau visa infrastruktūra – pradedant kompiuterizuotomis darbo vietomis ir baigiant dviaukštėmis lovomis karo pabėgėliams – „užkonservuota“. Tokio prašymo Savivaldybė sulaukusi iš Vidaus reikalų ministerijos.

„Iš ministerijos esame sulaukę prašymo šių patalpų niekam neužleisti, tad aktų salė su įrengtomis darbo vietomis ir visa Pabėgėlių centro infrastruktūra bei interneto prieiga palikta. Kol nėra aiški situacija Ukrainoje, neskubame visko išardyti“, – sakė pavaduotojas.

Rugpjūčio 31-oji – paskutinė „Aušros“ progimnazijos gyvavimo diena. Jau nuo rugsėjo joje įsikurs Apskaitos centras, tvarkysiantis miesto švietimo įstaigų buhalteriją. G. KARTANO nuotr.

Rugpjūčio 31-oji – paskutinė „Aušros“ progimnazijos gyvavimo diena. Jau nuo rugsėjo joje įsikurs Apskaitos centras, tvarkysiantis miesto švietimo įstaigų buhalteriją. G. KARTANO nuotr.

Kas įsikurs kitose uždarytos mokyklos patalpose, anot K. Armonavičiaus, kol kas nėra galutinai nuspręsta.

Šiuo metu į Savivaldybę plaukia prašymai iš nevyriausybinių organizacijų, verslo, Krašto apsaugos ministerijos struktūrinių padalinių, kitų institucijų. „Sekundės“ žiniomis, prašymą leisti naudotis sporto sale yra pareiškęs ir Sporto centras.

„Savivaldybės Infrastruktūros skyrius įpareigotas rinkti pasiūlymus ir prašymus įstaigų ar organizacijų, norinčių čia įsikurti. Manome, kad buvusi „Aušros“ progimnazija tikrai neliks išdaužytais langais ir neprižiūrima“, – teigė K. Armonavičius.

„Nežinau, koks bus „Aušros“ likimas, bet tikrai galiu patikinti, kad pastatas neliks bešeimininkis.“

K. Armonavičius

Neliks išdaužytais langais

Paskutinį kartą Panevėžyje mokykla buvo uždaryta 2016-aisiais. Tais metais savo gyvavimą baigė „Nevėžio“ pagrindinė Taikos alėjoje. Šios mokyklos patalpas buvo nuspręsta ne parduoti, kaip buvo pasielgta su dar anksčiau uždaryta „Verdenės“ mokykla, o užleisti įvairioms organizacijoms: pradedant Sporto centru ir baigiant labdaros organizacijomis.

Pasak K. Armonavičiaus, šiuo metu beveik visos jos patalpos yra užimtos. Tiesa, pats pastatas ir jo aplinka taip ir liko ne pačios geriausios būklės.

„Nežinau, koks bus „Aušros“ likimas, bet tikrai galiu patikinti, kad pastatas neliks bešeimininkis. Tikrai nebus kaip su uždaryta „Verdenės“ mokykla, kai išdaužytais langais kelerius metus laukė pirkėjų. „Aušros“ mokyklos pastatas lieka Savivaldybės žinioje, turime įvairių pamąstymų, kaip jį išnaudoti“, – kalbėjo K. Armonavičius.

Prieš uždarymą Savivaldybė skaičiavusi, kad prijungus „Aušros“ progimnaziją prie V. Žemkalnio gimnazijos, miesto biudžete per metus būtų sutaupyta apie 186 tūkst. eurų, iš jų 135,6 tūkst. eurų darbo užmokesčio ir 50,6 tūkst. eurų ūkio išlaidų.

Kiek iš 27 mokykloje dirbusių pedagogų ir 16 aptarnaujančio personalo žmonių rado darbus kitur, o kiek iš jų papildė Užimtumo tarnybos klientų gretas, pavaduotojas atsakyti negalėjo.

Tačiau patikino, kad visi „Aušroje“ besimokę moksleiviai, jeigu to pageidavo, buvo priimti į V. Žemkalnio gimnaziją. Tačiau joje pritrūkus patalpų, viena ketvirtokų klasė šiuos mokslo metus mokysis šalia esančioje R. Sargūno sporto gimnazijoje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų