ELTA nuotr.

Į Ukrainą išvyksiantys medikai dirbs Kyjivo miesto ir apskrities ligoninėse

Į Ukrainą išvyksiantys medikai dirbs Kyjivo miesto ir apskrities ligoninėse

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad penktadienį į Ukrainą išvyksiantys Lietuvos medikai ketina dirbti Kyjivo miesto ir apskrities ligoninėse. Ministras neatmeta, kad ateityje papildomos grupės galėtų išvykti ir į Odesos sritį.

„Penktadienį išvyksta dvi grupės po 12 žmonių, jų sudėtis orientuota būtent į pagalbą nukentėjusiems pacientams karo metu, tai traumatologai, anesteziologai ir kita pagalba, galbūt net ir chirurginė. Darbas numatomas Kyjivo miesto ir apskrities ligoninėse, o vėliau, jei šitas pilotas pavyks, gali būti ir Odesos apskritis, ir kitos“, – trečiadienį prie Vyriausybės žurnalistams teigė A. Dulkys.

Ministro teigimu, nors medicinos darbuotojų grupės buvo pasirengusios išvykti kiek anksčiau, tačiau dabar yra būtent tas metas, kai pagalba ukrainiečiams yra būtiniausia.

„Pagalba Ukrainai reikalinga iš Lietuvos būtent dabar, kada visi jau patiria nuovargį, kada sveikatos apsaugos sistema jau gauna tą didesnį svorį, nes yra kai kurios teritorijos jau atkariautos ir iš jų plūsta žmonės, kuriems reikia tos tikrosios pagalbos. Kaip sako ukrainiečiai, tikrus draugus pažinsi tada, kada yra sunkiausia. Mūsų medikai vyksta pačiu laiku, tada, kada Ukrainai labiausiai jų reikia“, – pridūrė ministras.

ELTA primena, kad Sveikatos apsaugos ministerija jau yra išsiuntusi į Ukrainos teritoriją medicininę paramą – apsaugos priemonių, vaistinių preparatų. Taip pat Ukrainos ligoninėms šiuo metu labai trūksta medikų, kurie galėtų pagelbėti operacijų metu, gydyti traumas bei įvairius sužeidimus. Visi medikai, prieš keliaudami į Ukrainos teritoriją, turėjo dalyvauti Lietuvos kariuomenės surengtuose mokymuose.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų