Premjerė Ingrida Šimonytė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

I. Šimonytė teigia, kad gali trauktis visa Vyriausybė

I. Šimonytė teigia, kad gali trauktis visa Vyriausybė

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė neatmeta galimybės, kad, reaguojant į krizę, kuri kilo dėl nesustojusio „Belaruskalij“ trąšų tranzito per Lietuvą, gali pasitraukti visa Vyriausybė.

„Neatmetu šitos galimybės, tą galiu labai tiesiai pasakyti“, – interviu LRT televizijai pirmadienį sakė premjerė.

„Manau, kad atsitikti gali tik mano pačios šitos situacijos vertinimas vienoks ar kitoks, nes kai Vyriausybė buvo formuojama, man atrodo, kai kas šaipėsi iš tų keliamų aukštų reikalavimų sau. Bet dabar tokia, atrodo, paradoksali situacija, – viena vertus, kai atrodo, kad žmonės yra pasirengę prisiimti atsakomybę, yra tokių, kurie sukioja pirštą prie smilkinio ir sako „ką jūs čia dabar darote“. Labai sunku tą politinę atsakomybę prisiimti, kada ją, atrodo, priėmus dar daugiau gauni kritikos, negu kad jos nebūtum pasirengęs priimti“, – pažymėjo premjerė.

ELTA primena, kad užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir susisiekimo ministras Marius Skuodis tvirtina esantys pasiruošę trauktis iš einamų pareigų. Savo ruožtu premjerė žada šios savaitės pradžioje informuoti apie savo sprendimą dėl trauktis pasiryžusių ministrų.

Ministrai apie pasitraukimą prakalbo ir prašymus atleisti iš einamų pareigų pasirašė, reaguodami į tai, kad, trečiadienį įsigaliojus Jungtinių Amerikos Valstijų sankcijoms Baltarusijos valstybinei kalio trąšų gamintojai „Belaruskalij“, šios įmonės produkcijos tranzitas per Lietuvą nesustojo.

Kritiką Vyriausybei dėl nesustojusio „Belaruskalij“ trąšų tranzito per Lietuvą penktadienį išsakė ir prezidentas Gitanas Nausėda. Jis teigė, kad apie pasiruošimą trauktis paskelbę ministrai kitose šalyse jau būtų pasitraukę, o ne lauktų premjerės įvertinimo.

Komentarai

  • Eisiu i baznycia uzpirkti misias kad kuo greiciau dingtu sita sutve nes jai toliau jie pasedes Lietuvai gresia karas maras ir badas

  • Lauk iš Lietuvos varyti reikia tuos sukčius konservatorius, su jų lanzbergiu klanu

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų