Marius Morkevičius (ELTA) nuotr.

I. Šimonytė: su pandemijos valdymu susiję apribojimai – ne iš „dyko buvimo“

I. Šimonytė: su pandemijos valdymu susiję apribojimai – ne iš „dyko buvimo“

Premjerė Ingrida Šimonytė susitikime su opozicinės Seimo Darbo partijos frakcijos nariais Seime akcentavo teigiamai vertinanti sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio darbą ir jo daromus sprendimus. Ministrė pirmininkė taip pat pabrėžė, kad jokie su pandemija susiję apribojimai nėra nustatomi iš „dyko buvimo“.

Darbo partijos frakcijos Seime atstovas Aidas Gedvilas kritikavo sveikatos apsaugos ministro A. Dulkio sprendimą dėl kaukių dėvėjimo pradinukams. Seimo narys klausė premjerės, kaip ji vertinanti ministro darbą.

„Praėjusią savaitę vykusiame teismo posėdyje SAM specialistė pripažino, kad operacijų vadovas, priimdamas sprendimą pradinukams dėvėti kaukes mokyklose, niekaip nevertino galimos žalos. Buvo priimtas sprendimas paviršutiniškai ir neatsakingai, tuo tarpu mes turime begalę įrodymų, kad kaukės vaikams gali turėti žalos ir neabejotinai turės“, – į premjerę susitikimo metu kreipėsi A. Gedvilas.

„Kita vertus, užsikrėtimų skaičius ir toliau sėkmingai auga, ir akivaizdžiai matome, kad kaukių dėvėjimas nestabdo viruso plitimo. Kaip jūs iš principo vertinate tokį savo pavaldinio darbą, kai yra priimami sprendimai net nevertinant galimos žalos?“, – klausė parlamentaras.

Savo ruožtu I. Šimonytė teigė neketinanti vertinti parlamentaro interpretacijų ir akcentavo ministro A. Dulkio darbą vertinanti gerai.

„Aš ministro darbą vertinu gerai. Tikrai žinau, kad jokie apribojimai, kurie yra nustatomi, nėra nustatomi iš „dyko buvimo“ ir tikrai žinau, kad niekas taip nekenkia vaikų psichinei sveikatai kaip nuotolinis mokymas, kurio mes visomis galimybėmis stengėmės vengti. Ir atrodo, kad mums to pavyko išvengti“, – atsakė ministrė pirmininkė.
Vyriausybės vadovė pabrėžė, kad praktiškai visi su pandemijos valdymų susiję sprendimai daro vienokią ar kitokią žalą.

„Faktiškai visi sprendimai, kurie susiję su pandemijos valdymu, turi vienokią ar kitokią žalą. Ir tarp alternatyvų, deja, tenka rinktis pagal tai, ką mes vertiname kaip mažiausią žalą. Nes be žalos sprendimų, jeigu jūs galėtumėte pasiūlyti, aš su malonumu juos įgyvendinčiau, bet aš tokių sprendimų negirdėjau“, –sakė I. Šimonytė.

„Ventiliacijos sistemos negali būti įrengtos senose sovietinėse mokyklose, ten, kur jos nebuvo suprojektuotos. Ir jūs tai puikiai žinote. Vienintelė ventiliacijos sistema, kuri ten yra, tai yra langų atidarymas ir klasių vėdinimas. Tai išvėdinti kiekvienos klasės, matyt, nei sveikatos apsaugos ministras, nei premjerė neturi galimybių. Čia jau, matyt, yra daugiau pačių mokyklų bendruomenių atsakomybė“, – taip pat pažymėjo ji.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • kokia turi jiteise vertinti kai pati nesilaiko taisikliu

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų