Ingrida Šimonytė. ELTA nuotr.

I. Šimonytė nemato poreikio kitų metų biudžete didinti finansavimo gynybai

I. Šimonytė nemato poreikio kitų metų biudžete didinti finansavimo gynybai

Nepaisant užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio viešai išsakyto nerimo dėl Lietuvai ateityje kylančių egzistencinių grėsmių, premjerė Ingrida Šimonytė nemato poreikio siūlyti ateinančių metų valstybės biudžete didinti numatytą finansavimą gynybai.

„Čia yra ne kalba, kai mes kalbame apie dalykus, kad reikia kažkaip daryti ir kažką daryti. Reikia daryti labai konkrečius dalykus ir tai yra numatyta ateinančių metų biudžete. Aš noriu priminti, kad šios Vyriausybės kadencijos metu išlaidos gynybai išaugo dvigubai ir tai yra nemažas augimas tikrai kaip per vienos Vyriausybės kadenciją“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė.

Premjerė atkreipia dėmesį, kad nemažai suplanuotų investicijų pareikalaus pasirengimas Lietuvoje priimti Vokietijos brigadą.

„Mes dabar turime (…) sudaryti sąlygas priimti Vokietijos brigadą. Tai yra šalia mūsų pačių gynybinių pajėgumų stiprinimo, šalia to, ką mes esame suplanavę stiprinant savo ginkluotąsias pajėgas, tai yra turbūt svarbiausias uždavinys. Ir tikrai tuo tikslu bus nemažos investicijos ateinančiais metais atliekamos ir iš solidarumo įnašo, ir iš skolintų lėšų, jeigu toks poreikis bus“, – sakė I. Šimonytė.

„Taip pat ir karinio mobilumo projektai, kure yra susiję su Lietuvos saugumu – nors tai gali būti dviguba paskirtis: ir civilinė, ir karinė paskirtis kaip keliai ar „Rail Baltic“,. Tai taip pat bus šie projektai bus visu intensyvumu tęsiami ateinančiais metais. Ir tam yra numatytos lėšos, kurios, mūsų nuomone, dabar yra reikalingos“, – pabrėžė jis.

Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis interviu Eltai užsiminė apie būtinybę Lietuvai kuo greičiau įvertinti savo saugumo koncepciją. Pasak politiko, po Šaltojo karto sukonstruota pasaulio struktūra byra akyse, tačiau Lietuvoje apie iškilusias egzistencines grėsmes vis dar vengiama kalbėti.

„Aš negaliu pasakyti, kad mes esame šiandien pradėję diskusiją, kuri atlieptų realią geopolitinę padėtį už Lietuvos sienų. Nepaisant to, kad mes remiame Ukrainą ir tai yra vienas labiausiai valstybę vienijančių klausimų, mes nedrįsome iki galo pasakyti, kiek tiesiogiai tai yra susiję su mūsų saugumu“, – išskirtiniame interviu Eltai sakė G. Landsbergis.

„Aš manau, kad Lietuva privalo aktyviai galvoti apie saugumo koncepcijos ir saugumo piramidės, kuri pastatyta prieš 30 metų, pokyčius“, – laidoje „ELTA kampas“ akcentavo ministras.

Kalbėdamas apie Lietuvai ir rytiniam NATO flangui gręsiančias karines grėsmes, politikas pažymėjo, kad liko tik vienintelis nežinomasis – klausimas, kada tai atsitiks.

Prezidentūra siūlo kitų metų biudžete numatyti galimybę gynybai skolintis iki 3 proc. nuo BVP.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų