Ingrida Šimonytė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

I. Šimonytę mini tarp kandidatų pakeisti NATO generalinį sekretorių

I. Šimonytę mini tarp kandidatų pakeisti NATO generalinį sekretorių

Įtakingas verslo dienraštis „Financial Times“ Lietuvos premjerę Ingridą Šimonytę mini kaip vieną iš kandidatų pakeisti NATO generalinį sekretorių Jensą Stoltenbergą.

„Lietuvos pareigūnai svarsto, kad NATO vadovu turėtų tapti rytinio Aljanso flango šalies atstovas, be to, moteris. Dabartinio NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo kadencija, kuri pratęsta vieneriems metams kovą, baigsis 2023 m. rugsėjį“, – rašoma trečiadienį publikuotame „Financial Times“ straipsnyje.

Vis tik, publikacijoje pažymima, kad galimybė, jog NATO vadovautų asmuo, kuris būtų kilęs iš Šaltojo karo metais Sovietų Sąjungos okupuotų Baltijos valstybių, vertinama atsargiai. Esą tai Rusijoje galėtų būti suprasta kaip provokacija.

Primename, kad viena kandidačių užimti NATO vadovės poziciją kurį laiką buvo minima buvusi šalies vadovė Dalia Grybauskaitė. Vis tik, praėjusią savaitę duodama interviu „The New York Times“ D. Grybauskaitė neslėpė, kad jos griežtas požiūris į Rusiją taptų kliūtimi užimti šias pareigas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų