ELTA nuotr.

I. Šimonytė: Baltarusijos prezidentu save vadinantis bailys galutinai ir negrįžtamai išdavė savo tautą

I. Šimonytė: Baltarusijos prezidentu save vadinantis bailys galutinai ir negrįžtamai išdavė savo tautą

Premjerė Ingrida Šimonytė, pirmadienį kalbėdama tarptautiniame Kalinausko forume, akcentavo, kad, nors pagrindinis dėmesys šiuo metu nukreiptas į Ukrainą, Vakarų šalys privalo suteikti pagalbą ir nuo autoritarinio lyderio Aliaksandros Lukašenkos kenčiančiai Baltarusijai.

„Vis dėlto, kol šio pasaulio akys natūraliai ir neišvengiamai nukreiptos į žūtbūtinę gėrio ir blogio kovą Ukrainoje, negalime pamiršti ir kitų nebaigtų kovų“, – tarptautiniame Kalinausko forume pirmadienį kalbėjo I. Šimonytė.

„Šiandien Baltarusijos diktatorius, Baltarusijos prezidentu save vadinantis bailys, ne tik susodino į kalėjimus arba ištrėmė laisvus savo žmones. Jis galutinai ir negrįžtamai išdavė savo tautą, paversdamas Baltarusiją – ne tą tikrąją, o tą, kurią vis dar iš paskutiniųjų bando nulaikyti sugniaužtame kumštyje, – Kremliaus agresijos sąjungininke ir Rusijos karo prieš Ukrainą placdarmu“, – pridūrė ji.
Anot ministrės pirmininkės, Baltarusija siekia tapti laisva ir demokratiška valstybe, todėl Vakarų pareiga padėti šį tikslą įgyvendinti.

„Todėl šiandien demokratinės Baltarusijos misija įgauna dar didesnę reikšmę. Ir mums visiems šiandien dar svarbiau, palaikant Ukrainą ir jos laisvę, nepamiršti ir visų tų, kurie siekia laisvos ir demokratiškos Baltarusijos. Vakarų pasaulis ilgą laiką kalbėjo apie pamatines demokratines vertybes ir laisvės vertę, o dabar turi galimybę – ir pareigą – parodyti, kad tai svarbiau nei materialinis komfortas ir įprastos veikimo schemos. Turime tokią pareigą Ukrainai, bet negalime pamiršti ir šios pareigos laisvai Baltarusijai“, – paragino premjerė.

Komentarai

  • Tai ka dabar Panevezio kontrabandininkai darys.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų