Tarp Kranto ir Respublikos gatvių kylančiame SEMC jau atlikta 60 proc. darbų. P. Židonio nuotr.

Į SEMC vadovus nusidriekė pretendentų eilė

Į SEMC vadovus nusidriekė pretendentų eilė

Ambicingo Panevėžio projekto – Stasio Eidrigevičiaus menų centro – potencialą atskleisti panoro keturi pretendentai į jo vadovo vietą. Ar iš jų atsiras tinkamas tokioms pareigoms, paaiškės neilgai trukus.

Panevėžio savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus vedėjos Astos Čeponienės teigimu, visi keturi pateikusieji prašymus dalyvauti SEMC vadovo konkurse atitiko kvalifikacinius reikalavimus.

Konkurso dalyviai turės pristatyti penkerių metų įstaigos veiklos programą, savo, kaip vadovo, viziją, jų lauks ir praktinė užduotis.

Laimėtojas bus renkamas iš kandidatų, komisijos įvertintų 6 balais ir daugiau.

Jei paaiškėtų, kad visų pretendentų pasirengimas vadovauti naujai, ne tik Panevėžyje, bet ir Lietuvoje bei už jos ribų matomai būsiančiai įstaigai įvertintas menkesniu balu, Savivaldybei tektų skelbti naują konkursą.

„Tikimės jau spalio trečią savaitę žinoti, ar SEMC turės nuolatinį vadovą“, – sako A. Čeponienė.

„Stasio Eidrigevičiaus menų centras – ambicingas, veržlus, daug novatoriškų idėjų ir sprendimų reikalaujantis projektas, kartu suteikiantis retai pasitaikančią tokios apimties savirealizacijos galimybę. Tikimės, kad naujasis įstaigos vadovas savo polėkiu ir vizija sukurs naują standartą ne tik Lietuvos, bet ir Europos kultūros ir meno įstaigų veikloje“, – paskelbus konkursą teigė Panevėžio meras Rytis Račkauskas.

Šiuo metu menų centrui laikinai vadovauja Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorius dr. Arūnas Astramskas.

Daugiau nei 156 tūkst. lankytojų per metus nėra surinkusi nė viena Panevėžio kultūros įstaiga, net ir nacionalinis Juozo Miltinio dramos teatras. Tokį meno mėgėjų srautą projektuotojai prognozuoja 2022-ųjų pradžioje Aukštaitijos sostinėje duris turinčiam atverti Stasio Eidrigevičiaus menų centrui (SEMC).

Pabaigtuvės po kelių mėnesių

Savivaldybei ieškant SEMC vadovo, jau įpusėjusios tarp Kranto ir Respublikos gatvių kylančio SEMC su kubo formos kinui rodyti pritaikyta sale statybos.

Projekto koordinatorės rangos darbams Vitos Bubliauskaitės teigimu, atlikta apie 60 proc. darbų.

„Ne tik dažomas fasadas, bet ir viduje atliekami praeiviams nematomi darbai: montuojamas gipskartonis, glaistoma, gruntuojama, tinkuojama, išvedžiota dalis inžinerinių sistemų, kai kuriose vietose jau netgi klijuojamos plytelės“, – vardijo V. Bubliauskaitė.

Ant pastato stogo baigiama įrengti terasa, nuo kurios atsivers Panevėžio panorama.

Dar viena terasa, atvira lankytojams, bus įrengta ir ant šalia pagrindinio SEMC pastato iškilusio kubo formos statinio. Šio kubo vidaus patalpos pritaikytos rodyti kiną.

Būsimojo menų centro pirmame aukšte lankytojus pasitiks atvira erdvė – holas su infocentro ir parduotuvės – meno knygyno erdvėmis bei kavine. Šiame aukšte numatytos sanitarinės patalpos, apsaugos postas, liftai, meno kūrinių pakrovimo patalpa.

Rūsyje planuojamas erdvus vestibiulis, rūbinė, sanitariniai mazgai, meno kūrinių saugykla ir centro archyvo patalpos, ūkinės, dirbtuvių patalpos, požeminė automobilių stovėjimo aikštelė.

Antrame SEMC aukšte įsikurs parodų salė, edukacinės erdvės ir įstaigos administracija.

Didžiausia būsimojo SEMC patalpa – maždaug 490 kv. m salė trečiame aukšte – skirta S. Eidrigevičiaus kūrinių nuolatinei ekspozicijai.

Ketvirtas aukštas numatytas keičiamoms modernaus ir šiuolaikinio meno parodoms. Jis bus įrengtas taip, kad būtų tinkamas eksponuoti įvairių vaizduojamojo meno krypčių kūrinius.

V. Bubliauskaitės teigimu, pagal sutartį su rangovu – įmone Panevėžio statybos trestu, SEMC statybos darbai turėtų būti baigti kitų metų pradžioje.

Nors sutartyje numatyta galimybė ją pratęsti dar penkiems mėnesiams, pasak V. Bubliauskaitės, rangovas planuoja suspėti objektą atiduoti naudoti metų pradžioje.

P. Židonio nuotr.

Pagrindinė kolekcija jau mieste

SEMC tebešeimininkaujant statybininkams, Panevėžys savo rankose jau turi ir pačią svarbiausią būsimą jo ekspoziciją.

Pasaulyje viena ryškiausių lietuviškų žvaigždžių, iš Panevėžio krašto kilęs, o pastaruosius keturis dešimtmečius Lenkijoje gyvenantis ir kuriantis menininkas Stasys Eidrigevičius būsimajam menų centrui dovanojo dalį savo kolekcijos. Vasarą į Panevėžį parvežtų šio pasaulinio garso menininko dovanotų kūrinių sąraše – 749 darbai, įkainoti 2 mln. 779 tūkst. eurų.

Dar 144 darbus menininkas SEMC patikėjo laikinai, iki 2032 metų, saugoti, leisdamas juos eksponuoti. Šie meno kūriniai įvertinti daugiau nei 600 tūkst. eurų.

Meno kūriniai į Aukštaitijos sostinę atkeliavo iš dviejų saugyklų Varšuvoje – senųjų S. Eidrigevičiaus dirbtuvių Pragos mikrorajone ir dabartinės studijos miesto centre.

Į Panevėžį pargabenti S. Eidrigevičiaus kūriniai saugomi laikinojoje saugykloje, kol jiems bus įrengta nuolatinė 240 kv. m saugykla SEMC pastate.

Komentarai

  • zurnaliste nejuokink, nusidrieke eiles)))))) 4 pretendentai, kokios cia eiles, kad tik butu is ko isrinkti, tokia nereali pasiula, net 4))))))))

    • Nesuprantu jas tamstai čia juokinga? Gal pats atitinkat kokius 10 proc. keliamų reikalavimų . Tada tikrai kad juokinga.

  • gerbiamoji, jum su teksto suvokimu yra problemos, komentaras buvo ne apie pretendentu atitikima aukstiems reikalavimas, o apie zurnalistini ,,perla“ straipsnio pavadinima, nelabai isivaizduoju ,,nusidriekusia pretendentu eile is 4 pretendentu, gal vis delto zurnalistikoje reiketu vengti tokiu epitetiniu stampu, kaip zinomas menininkas, zymi verslininke (pvz paksaite, tokia zymi kad niekas iki siol jos verslo nezino) nesuskaiciuojama kandidatu eile ir pan, gero jum vakaro

  • Šitam Černobilio sarkofagui prižiūrėti reikia inžinieriaus-statybininko…

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų