Į rinkimų traukinį šoka aklai

Į rinkimų traukinį šoka aklai

Nors iki savivaldybių tarybų kadencijos pabaigos lieka metai, o tiesioginius mero rinkimus turinčių įteisinti Konstitucijos pataisų projektas dar tik juodraštyje, partijos jau pradeda ruošti kandidatus politinei kovai.

Kol Seimas netarė žodžio, kokios bus mero funkcijos, iškeltieji kandidatai pripažįsta ir patys nežinantys, dėl ko turės varžytis.

O kai kurie projekto rengėjai net prasitaria, jog pagal dabartinę dėlionę mero postas kažin ar beliks toks svarbus, kad dėl jo būtų verta varžytis.

Panevėžio rajono socialdemokratai skuba pirmieji įšokti į rinkimų traukinį. Savaitgalį vykusi rajono skyriaus konferencija kitąmet rungtis dėl mero posto pasiuntė dabartinį vicemerą Antaną Pocių.

Kandidatu į merus ilgametis politikas patvirtintas surinkęs daugiausia konferencijos dalyvių balsų. Dėl galimybės atstovauti socialdemokratams mero rinkimuose su A. Pociumi varžėsi rajono Tarybos nariai Rimantas Pranys bei Genė Jakaitienė.

Nuo 2015-ųjų du kartus vykusiuose tiesioginiuose mero rinkimuose A. Pocius likdavo antroje vietoje, rinkėjų valia nusileisdamas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovui Povilui Žaguniui.

Šįkart A. Pocius pripažįsta, jog kandidatavimas į merus ypač keistas.

Visą straipsnį skaitykite balandžio 12 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų