Daugiau nei pusvalandį pašto skyriuje eilėje atstovėjęs Panevėžio rajono gyventojas liko nesumokėjęs mokesčių tik dėl to, kad piniginėje neturėjo grynųjų. P. ŽIDONIO nuotr.

Į paštą – su sauja grynųjų

Į paštą – su sauja grynųjų

Skaitytojo pasiūlyta tema

Nors jau trečius metus dėl pandemijos nuolat skamba raginimai už pirkinius ar paslaugas mokėti banko kortele ir netgi darbdaviai nebeturi teisės mokėti atlyginimų grynaisiais, valstybės valdomame Lietuvos pašte, regis, galioja kitos taisyklės.

Panevėžio rajono gyventojas, atstovėjęs pašte ilgoje eilėje, sunkiai galėjo patikėti paštininkės reikalavimu mokėti grynaisiais.

Kortelės nepriėmė

Dembaviškis Petras pasakoja, kad gyvenvietėje nelikus Lietuvos pašto skyriaus, kuriame mokėdavo mokesčius, dabar priverstas tokiu reikalu gaišti važiuodamas į miestą.

Susimokėti už verslo liudijimą, sveikatos draudimą, telekomunikacijų paslaugas į Panevėžio J. Basanavičiaus skyrių miesto centre šią savaitę atvykęs Petras ilgai dar spjaudėsi dėl keistos tvarkos.

Vyras pasakoja eilėje stovėjęs apie gerą pusvalandį. Galop sulaukęs savo eilės, jau rengėsi, kaip visada, atsiskaityti banko kortele, tačiau išgirdęs pašto darbuotojos pastabą, suglumo.

„Pasakė, kad priima tik grynuosius. Nieko nesuprantu. Lietuvos paštas yra valstybinė įmonė, juk ne kokia privati kontora. Dalis mano įmokų ir buvo valstybei. Per pandemiją visada kalbėjo ir tebesako geriau rinktis atsiskaitymą kortelėmis, atlyginimus valstybė irgi liepė mokėti į sąskaitas, o paštas prašo grynųjų! Ar Lietuvoje taip gali būti?“ – pasipiktino lyg tyčia tuo metu grynųjų neturėjęs Petras.

Kliūtys vietoje patogumo

Dembaviškis įsitikinęs: techninių trikdžių atsiskaityti bankine kortele tuo metu pašte tikrai nebuvo.

„Buvo aiškiai pasakyta, kad atsiskaitymas – tik grynaisiais“, – atsistebėti negali Petras.

Jam keista, kad paštas, deklaruodamas patogumą gyventojams, jiems kaip tik sukelia daugiau nepatogumų. Mat anksčiau Dembavoje veikusiame skyriuje jis be problemų atsiskaitydavęs ir banko kortele.

Visuose Lietuvos pašto skyriuose atsiskaityti už finansines paslaugas bei įmokas galima tik grynaisiais.

M. Pulokė

„Rajone panaikino ne vieną pašto skyrių, mieste daug skyrių sukėlė į prekybos centrą. Žmonių čia pilna iš viso rajono ir negalima atsiskaityti kortele. Kur tai matyta? Nonsensas šiais laikais“, – piktinosi rajono gyventojas.

Jis sako tądien tiek laiko sugaišęs veltui gerokai susinervino ir jau nebenorėjo nei ieškoti, kur išsiimti grynųjų, nei susimokėti kitur. Vėliau bandė skambinti į Lietuvos paštą, tikėdamasis paaiškinimo, tačiau ne itin sėkmingai. Jo teigimu, nurodomas vienas bendras telefonas, tačiau su darbuotoja sunkiai pavyko pasikalbėti.

Paštui per brangu

Lietuvos pašto atstovė Monika Pulokė patvirtino, kad šiuo metu visuose miestuose esančiuose pašto skyriuose mokėjimo kortelėmis galima sumokėti tik už tiesiogines pašto paslaugas ir vietoje įsigyjamas mažmenines prekes.

Tačiau mokėti mokesčių atėjęs žmogus privalo atsinešti grynųjų.

„Finansinės paslaugos, kaip įmokų priėmimas, nėra pagrindinė Lietuvos pašto paslauga, todėl dėl tarpininkų taikomų didelių įmokų įskaitymo mokesčių visuose Lietuvos pašto skyriuose atsiskaityti už finansines paslaugas bei įmokas galima tik grynaisiais“, – teigė M. Pulokė.

Pašto atstovė aiškino, jog įmonė supranta, kad klientams dėl to gali kilti nepatogumų. Anot jos, Lietuvos paštas ieško sprendimų, kaip visuose pašto skyriuose už visas paslaugas, tarp jų ir už komunalines paslaugas ar kitas įmokas, atsiskaityti mokėjimo kortelėmis.

„Pastarąją galimybę planuojame pristatyti artimiausiu metu“, – nesinešiojančius grynųjų guodžia M. Pulokė.

Komentarai

  • Pijokai ir ju bobutes, kuriems nesvarbi tvarka ir svara, nesirupina namu, atrodanciu kaip sovietinis vaiduoklis. Tokiems jau senokai buvo siuloma pedinti i pasta, nes pasto dezutes surudijosios.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų