G. Kartano nuotr.

Į parką sugrįš ekstremalai

Į parką sugrįš ekstremalai

Į Panevėžio pašonėje esančiame Velžyje įrengtą modernią ekstremalaus sporto aikštelę iki šiol pavydžiai žvelgę miesto riedutininkai ir dviračių virtuozai greitai ims rinktis Parko gatvėje.

Skelbia pabaigtuves

Savivaldybė žada, kad jau kitą savaitę oficialiai bus atidarytas naujas riedlenčių parkas.

Pandemijos įkarštyje iškilmingo atidarymo nebus, bet ekstremalai jau gali ruošti riedlentes, riedučius, paspirtukus ir bmx dviračius.

„Viskas baigta: ką tik atėjo sertifikatas, jog aikštelė atitinka saugos reikalavimus. Patvirtinti visi reikalingi objekto pridavimo aktai“, – penktadienį „Sekundei“ patvirtino miesto Savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Justinas Jasiukaitis.

„Aikštelė gaminta iš jūrinės faneros, kad būtų patvari.“

J. Jasiukaitis

Kultūros ir poilsio parko pašonėje aikštelė ekstremalaus sporto mėgėjams išdygo per tris mėnesius. Statybas nuo rusėjo iki gruodžio vykdė tokius objektus išmanantys rangovai, jiems į pagalbą atėjo ir sporto organizacijos, kurių nuomonė, pasak J. Jasiukaičio, buvo svarbi ruošiant vietą ekstremalams.

Savivaldybė jau sulaukė sertifikato, jog naujoji ekstremalaus sporto aikštelė atitinka saugos reikalavimus ir gali būti pradėta naudoti. G. Kartano nuotr.

Atlaikys smūgius

Nors montuojant aikštelę viešojoje erdvėje buvo pasigirdę kritikos, kad įrenginiai iš faneros ilgai neatlaikys dviračiais, riedlentėmis ir riedučiais triukus išdarinėjančių sportininkų smūgių, J. Jasiukaitis mano kitaip.

„Aikštelė gaminta iš jūrinės faneros, kad būtų patvari“, – tikina Sporto skyriaus vedėjas.

Naujasis riedlenčių parkas užima 550 kv. m ploto. Jis kainavo apie 120 tūkst. eurų, iš jų 104 tūkst. eurų skirta iš valstybės biudžeto.

Laiko apribojimų naujajame parke nebus. Tačiau, pasak J. Jasiukaičio, dabartinėmis sąlygomis visgi teks laikytis pandeminių saugumo taisyklių.

„Panevėžiečiai prašė tokios aikštelės, tikime, kad jaunimas į ją mielai rinksis. Anksčiau daug kas važinėdavo į aikštelę Velžyje, dabar bus ir mieste“, – sako vedėjas.

Senąją nusiaubė gaisras

Toje pačioje vietoje prieš keletą metų jau veikė ekstremalaus sporto aikštelė. Jos gyvavimas baigėsi 2019-aisiais po vasarą kilusio gaisro. Šio būta nemažo – liepsnos matėsi iš gana toli. Per gaisrą nudegė apie 15 metrų dangos. Užgesinti prireikė dviejų ugniagesių gelbėtojų automobilių. Po šio incidento Savivaldybė nusprendė išardyti senąjį riedlenčių parką kaip susidėvėjusį fiziškai ir pasenusį morališkai. Ši 1,2 tūkst. kv. m užėmusi sporto aikštelė su 45 metrų ilgio slalomo trasa veikė trylika metų – nuo 2006-ųjų.

G. Kartano nuotraukos

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų