V. BULAIČIO nuotr.

Mieste pasklido Kalėdų dvasia

Mieste pasklido Kalėdų dvasia

Penktadienio vakarą tiek maži, tiek ir dideli traukė į Laisvės aikštę, kur buvo įžiebta pagrindinė miesto eglė.

Kartu su žaliaskarės įžiebimu paskelbtas ir šventinių renginių maratono startas. Ir nors šaltukas žnaibė nosis, pamatyti Kalėdų Senelį ir gražiausią miesto puošmeną susirinko kaip niekad daug žmonių.

Gerų vaikų miestas

Dar prieš pagrindinį renginį Laisvės aikštėje pakvipo spragintais kukurūzais ir vafliais – panevėžiečiai buvo kviečiami apsilankyti kalėdinėje mugėje ir paskanauti įvairiausių gardumynų, sušilti su kvapniu arbatos ar kavos puodeliu. O mažieji – sudalyvauti kūrybinėse pasakų dirbtuvėlėse.

Jau tapo tradicija, kad eglutės įžiebimo šventėje mažųjų ir jų tėvelių bei senelių laukdavo kalėdinis spektakliukas, tačiau šiemet šios tradicijos buvo sulaužytos. Vietoj spektaklio susirinkusieji išvydo teatralizuotą „Saulės vaikų“ koncertą. Mažieji šokėjai ir dainorėliai visiems dovanojo gerų emocijų pliūpsnį. Jiems talkino ir daugybė nykštukų bei šuo Pifas. Į šventę atvyko ir visų vaikų taip lauktas Kalėdų Senelis. Nors Panevėžyje visą dieną snigo didžiuliais kąsniais, iš sniego pusnių liko tik šlapios balos. Tad pasiekti vaikų savo rogėmis Kalėdų Senelis negalėjo, bet jis nebūtų Kalėdų Senelis, jeigu nesugalvotų kitos išeities – miesto merą Rytį Mykolą Račkauską ir Kalėdų Senelį į Laisvės aikštę atvežė pasakų traukinukas.

Miesto meras, sveikindamas panevėžiečius su artėjančiomis gražiausiomis žiemos šventėmis, palinkėjo gražių ir jaukių Kalėdų ir artimiausių žmonių šilumos. O Kalėdų Seneliui – nepervargti, nes Panevėžyje gyvena daug gerų vaikų.

„Gražaus Kalėdų laukimo ir tikiuosi, kad šventiškai papuoštas miestas prisidės prie tos kalėdinės nuotaikos kūrimo“, – sakė miesto meras.

Magiški stebuklai

Kai aplanko Kalėdų Senelis, blogos nuotaikos ir negali būti. Visi vaikai kaip susitarę tvirtino, kad šiemet buvo labai geri, tad nekantriai lauks tos stebuklingos nakties, kai Kalėdų Senelis su savo pagalbininkais po eglute jiems paliks dovanų. Nors vaikų daug, o Kalėdų Senelis tik vienas, jis patikino, kad kuo daugiau vaikų norų ir svajonių galės išpildyti, tuo pats jausis geriau.

O pirmąją dovaną jau įteikė šį vakarą – įžiebė kalėdinę eglutę. Tiesa, prieš pat įžiebimo ceremoniją teko atlikti keletą stebuklingų triukų – visus negerus darbus ar mintis vaikai ir jų tėveliai bei seneliai sugavo ore ir garsiai sutrypė kojomis, o gerais darbais pasidalijo su aplink esančiaisiais, tad bent jau kalėdiniu laikotarpiu Panevėžyje sklandys gerumo dvasia.

Uždegus šventinę žaliaskarę, visas miesto centras nušvito įvairiausiomis spalvomis. Žiemos varvekliais pasidabino ir Laisvės aikštės medžiai, kalėdinėmis girliandomis pasipuošė pastatai. O fontanų sankirtoje atsirado šviečiantis kalėdinis žaisliukas.

„Tas kalėdinis laikotarpis išties magiškas, o kuo daugiau šventinių renginių, šviesų, kalėdinių kvapų, tuo smagiau laukti tos stebuklų nakties.“

M. Kirdienė

Susirinkusieji skubėjo fotografuotis prie eglutės ir kitų kalėdinių miesto puošmenų, o šventinę nuotaiką kūrė mažųjų atlikėjų pasirodymai bei „Lietuvos balse“ sužibėjusios dainininkės panevėžietės Gabijos Aleknavičiūtės atliekama kalėdinė daina. Vaikai skubėjo į Kalėdų Senelio rezidenciją, kur tiesiai Seneliui į rankas perdavė laiškelius ar pašnabždėjo į ausį savo slapčiausius norus.

Dar viena staigmena buvo ir garsiojo fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus pasirodymas. Menininkas pristatė kiek netradicinį projektą „J. Miltinio svečiai“ – ant viešbučio „Panevėžys“ sienų apsigyveno ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje žinomi garsūs žmonės, artimai bendravę su J. Miltiniu.

Laukimo džiaugsmas

„Sekundės“ kalbinti panevėžiečiai atviravo, kad eglutės įžiebimas visuomet yra šventė, savotiškas atskaitos taškas. Kalėdinėmis šviesomis nušvintantis miesto centras sukuria tą kalėdinę dvasią, kuri po truputį atkeliauja ir į kiekvienus namus.

„Jeigu tik leidžia galimybės, visada su anūkais stengiamės ateiti. Nors patys eglutę puošiame tik prieš Kalėdas, bet kai aplinkui jau kvepia Kalėdomis, ir nuotaika visai kitokia. Nejučia ir žmonės pasidaro geresni, tolerantiškesni, pakantesni vienas kitam“, – mano panevėžietė Veronika Šideikienė.

Su sūnumi Pijumi į renginį atskubėjusi Monika Kirdienė neslėpė, kad į šventę atėjo tik todėl, kad sūnus galėtų Kalėdų Seneliui perduoti savo laiškelį, ko jis norėtų gauti po Kalėdų eglute. O kadangi savo norą įgyvendino su kaupu, šventė jam itin patiko.

„Vienas didelis minusas tas, kad vaikai nematė pasirodymo scenoje. Tokioms šventėms scena turėtų būti gerokai aukščiau, nes negelbėjo nė tas vienas nedidelis vaizdo ekranas. Bet kai sūnus ne tik pamatė, bet ir galėjo pabendrauti su Kalėdų Seneliu, iš karto nuotaika pasitaisė. Tas kalėdinis laikotarpis išties magiškas, o kuo daugiau šventinių renginių, šviesų, kalėdinių kvapų, tuo smagiau laukti tos stebuklų nakties“, – atviravo moteris.

Galerija

Komentarai

  • Ačiū už puikią eglutę ir smagų renginį! Dabar jau tikrai jaučiasi artėjančios Kalėdos!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų