P. Židonio nuotr.

Į Naujuosius leidosi bėgte

Į Naujuosius leidosi bėgte

Panevėžyje būrys sporto entuziastų paskutinį 2022-ųjų vakarą pasileido bėgte ir dviračiais į Naujuosius.

Taip sportiškai palydėti senuosius pakvietęs bėgimo ir slidinėjimo klubas „Rambynas“ su būriu panevėžiečių leidosi į žygį aplankydami visus miesto maldos namus.

Jau sutemus, 17.30 val., startavę nuo „Aukštaitijos“ sporto komplekso A. Jakšto gatvėje, bėgikai ir dviratininkai pasuko į Nevėžio gatvę iki Marijonų koplyčios, nuo jos bėgo iki Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios Smėlynės gatvėje, toliau jų maršrutas driekėsi iki Ukmergės gatvėje esančios Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios, iš ten pasukę į Algirdo gatvę bėgikai pasiekė Kristaus Karaliaus katedrą, nuo jos bėgo iki Švč. Trejybės bažnyčios, toliau pasuko į Laisvės aikštę. Po trumpo atokvėpio nuotraukai prie kalėdinės eglės, bėgimo entuziastai leidosi Vasario 16-osios gatve iki A. Mackevičiaus g. stūksančios sentikių cerkvės ir, pasukę į Respublikos g., finišavo pradiniame maršruto taške prie sporto rūmų.

Pirmasis toks naujametis bėgimas Panevėžyje organizuotas dar 1999 m. bėgimo ir slidinėjimo klubo „Rambynas“ tuomečio vadovo Stanislovo Algio Kavaliausko. Jam mirus, šią misiją tęsia anūkas Matas Mickus. Anot jo, daug panevėžiečių nėra praleidę nė vieno šio sporto renginio per visus du dešimtmečius.

„Mano senelis pirmąjį bėgimą organizavo norėdamas simboliškai įbėgti į naują tūkstantmetį, o miesto bažnyčių aplankymas buvo tarsi palaiminimas bėgikams. Senelio sumanyta tokia akcija turėjo būti vienkartinė, skirta tūkstantmečių sandūrai, bet žmonėms ji labai patiko ir teko kartoti“, – pasakoja M. Mickus.

Šįmet Naujųjų išvakarėse panevėžiečiai bėgti susirinko jau 22-ą kartą. Nuo 1999-ųjų tik vienintelį kartą bėgimą teko praleisti – dėl COVID-19 pandemijos apribojimų panevėžiečiai negalėjo būryje įbėgti į 2021-uosius.

Pasak M. Mickaus, bėgti gera, o tokia akcija paskata panevėžiečiams pradėti sportuoti.

Bėgimo entuziastas ir senelio misijos tęsėjas 2023-iuosius pasitinkantiems panevėžiečiams linki sveikatos, ramybės ir kantrybės.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų