P. Židonio nuotr.

Į mokyklą – per kliūtis

Į mokyklą – per kliūtis

Skaitytojo pasiūlyta tema

Dar tik antra diena, kaip prasidėjo mokslo metai, o kai kuriems moksleiviams jau tenka kentėti dėl laiku nepadarytų namų darbų. Tiesa, ne savų. Koją vaikams, ir kone tiesiogine prasme, pakišo šaligatvius tvarkantys kelininkai: dėl jų neskubumo saugiai pasiekti ugdymo įstaigas gali tapti tikru iššūkiu.

Dėl Ramygalos gatvės šaligatvio remonto patekti į vieną didžiausių „Vilties“ progimnaziją bus galima tik įveikus remontininkų paliktas barikadas. Nors rangovai žadėjo darbus baigti iki rugsėjo 1-osios, tačiau akivaizdu, kad dar ilgai pėstiesiems teks rizikuoti einant judria važiuojamąja kelio dalimi.

Kaip pasakojo savo pavardės nenorėjusi viešinti pradinuko mama, sūnų ji išleisianti su dideliu nerimu, ar vaikas saugiai pasieks mokyklą ir grįš iš jos. Viena judriausių Ramygalos gatvių, anot mamos, buvo pradėta tvarkyti ne nuo tos pusės. Todėl vaikai yra stumiami į pavojų.

„Visas šaligatvis palei mokyklą išraustas. Dieną čia pluša darbininkai, o jų traktoriai ir kita technika palikta ant kelkraščio, tad pėstiesiems tenka nardyti tarp tų traktorių, norint patekti į mokyklą. Tai ne šiaip gatvelė, o judri gatvė, ir vaikams reikia kulniuoti važiuojamąja kelio dalimi“, – piktinosi mama.

Iškėlus šią problemą, buvo pasiūlyta į mokyklą eiti kita Ramygalos gatvės dalimi, kur šaligatvio tvarkymo darbai beveik baigti, tačiau panevėžietei tai neatrodo saugesnis variantas – čia vienas pastatas rekonstruojamas, o kitas – tik pradėtas statyti, tad nuolat zuja technika. O ir pėsčiųjų perėjos ties Infekcine ligonine nėra.

„Nejaugi nebuvo galima šaligatvio pradėti tvarkyti būtent nuo mokyklos? Ar vaikų saugumas jau nebėra prioritetas? Juk šioje gatvės atkarpoje ir taip būna didžiulis automobilių judėjimas, ar skubantys vairuotojai pastebės tarp tų didžiulių sunkiasvorių transporto priemonių bandančius prasibrauti pačius mažuosius. Nejaugi reikia laukti nelaimės, kad kas nors imtųsi spręsti šią problemą“, – nesuprantama panevėžietei.

Nors prie „Vilties“ progimnazijos nebeliko metro gilumo duobės prieš pat įėjimą į mokyklą, tėvai būgštauja, kad aplinka nėra saugi. P. Židonio nuotr.

Budės pareigūnai

Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Dalius Vadluga teigė, kad situacija dėl Ramygalos gatvės jiems puikiai žinoma. Dar rugpjūčio viduryje buvo kalbama su rangovais, bendrove „Hisk“, ar šie spėsiantys suplanuotus darbus iki naujų mokslo metų pradžios. Bendrovė Savivaldybę patikino, kad terminų ir pažadų laikysis. Rugpjūčio paskutinę dieną čia iki pat sutemų darbavosi bendrovės darbininkai.

„Problema sprendžiama, rangovas įsipareigojo, kad bus padaryta iki rugsėjo 1-osios. Bet akivaizdu, kad nespėta įgyvendinti. Tačiau jie pasirūpino, kad būtų užtikrintas saugus priėjimas prie mokyklos. Trinkelių dar nebus, bet šaligatvis ir užpiltos atsijos bus. Vaikams reikės pereiti į kitą gatvės pusę, o iš ten jau bus galima saugiai keliauti toliau“, – sakė D. Vadluga.

Panevėžio „Vilties“ progimnazijos direktorė Danutė Valiukienė neslėpė, kad jai taip pat kiek neramu dėl vaikų saugumo. Ji dar rugpjūčio viduryje kreipėsi į Panevėžio miesto savivaldybę ir informavo apie galimas grėsmes.

„Mane patikino, kad daroma viskas, kad šaligatvis būtų kuo greičiau sutvarkytas, kaip įmanoma darbai spartinami. Bent jau nebeliko metro gilumo duobės prieš pat įėjimą į mokyklą. Mes savo ruožtu padarėme viską, bet šie dalykai ne nuo mūsų priklauso“, – teigė progimnazijos vadovė.

Ji taip pat prašanti ir tėvų sąmoningumo bei atsakomybės – apie saugumą kalbėtis su savo atžalomis. O svarbiausia – atvežus vaiką automobiliu jo neišleisti į gatvę, kaip kad pasitaikydavo ankstesniais metais.

Policijos pareigūnai ir jų rėmėjai pažadėjo, kad visą rugsėjį budės prie mokyklos ir stebės, kad po vasaros atostogų kiek išsiblaškę moksleiviai saugiai pasiektų ugdymo įstaigą ir namus.

„Žinant, kad dėl gatvės tvarkymo darbų gali būti daugiau spūsčių, kelionę į mokyklą reikėtų suplanuoti anksčiau. Vaikus galima atvežti ir palydėti į mokyklą ir per Sodų gatvę, iš vidinio mokyklos kiemo. Galime pasidžiaugti, kad mūsų miestas tvarkomas ir gražėja, o šie nepatogumai laikini“, – sakė D. Valiukienė.

Įmonės komentaras

Bendrovės „Hisk“ projektų vadovė Gintarė Šešelgienė teigė, kad pagal projektą Ramygalos gatvės šaligatvį jie privalantys pabaigti iki rugsėjo pabaigos, tačiau bus stengiamasi tą padaryti greičiau.
„Mūsų pažadas iki rugsėjo 1-osios buvo baigti ties „Vilties“ progimnazija įrengti saugų praėjimą, užpilti atsijas. Stengsimės, kad iki miesto gimtadienio šioje vietoje atsirastų ir trinkelės“, – sakė „Hisk“ projektų vadovė.

Komentarai

 • ŠI GATVĖ TVARKYTA LABAI NEPROTINGAI PRADĖJO NETOLI SAVIVALDYBĖS, PAMIRŠO, PUOLĖ TVARKYTI IŠ KITOS PUSĖS NUO PRIVAČIOS KLINIKOS PUSĖS, PADIRBĖJO IR VISKAS SUSTOJO, NORS IŠRAUSTA DIDELĖ DALIS GATVĖS, TADA PUOLĖ RAUSTI KITĄ PUSĘ, TAČIAU NEI VIENA NEI KITA PUSĖS NESUTVARKYTOS, APIE SAUGUMĄ NĖRA NEI KALBOS…TRAGEDIJA

 • Įdomūs HISK prioritetai. Jie pirmiausia šaligatvį paklojo ties Čičinsko alūbariu. O, kad rugsėjo pirmąją šaligatvio nėra ties mokyklos įėjimu jiems giliai p*ui.

  • O kad Cicinskas is 2 pusiu ribojasi su Miltinio mokyklas kazkaip pamirsai? Viltis moksleiviams saligatvio remontas trukdo, o Miltinio moksleiviams nebutu tai trukde?

 • Specialistai šios gatvės remontą pradėjo nuo Čičinsko\matomai vaišino darb. vandeniu/ o privalėjo nuo savivaldybės sankryžos.Viskas būt buve proto ribose,bet vasara gi karšta.,gerti norisi. Tai va taip ir gavosi.Atsiprašom jei kas pargriūvot……………

 • Prioritetai aiškūs – alus, gydymo įstaiga, na dar infekcinė…ir paskutiniu etapu mokykla.

 • 1. sutartis su rangovu sudaryta neatsižvelgiant į mokslo metų pradžią , jei tikėt rangovo atstove , t.y. darbų pabaiga numatyta – rugsėjo pabaiga
  2.rangovo darbų organizacija silpna , darbai elementarūs , nesudėtingi , o
  atliekami taip , kad bežiūrint vemt verčia .
  3. kodėl projektuotojai prigalvojo tokias šaligatvių konstrukcijas , tokius sluoksnių ( smėlio- žvyro ) storius galima tik nusistebėt , gal šiais šaligatviais važinės sunkusis transportas ?? Akivaizdu , kad siekta didesnės projekto kainos . Kam tai naudinga ? Kas derino projektą , gal šio p. D. V. pavaldiniai ?

  • Atsakyti
 • Jei būtumėte įvertinę visas aplinkybes , kurios akį bado straipsnio komentaruose , galėjo gautis neblogas žurnalistinis tyrimas , ypač toje dalyje , kur kalba eina apie projekto išpūstą vertę . Kaip nekaip , daugelis projektų , vykdomų Panevėžyje , turi vieną akivaizdų požymį – visų jų vertė išpūsta , numatant juose perteklinius , brangius darbus .

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų