į Lietuvą jau atvyko 1280 pedagogų

į Lietuvą jau atvyko 1280 pedagogų

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad į Lietuvą iš Ukrainos atvyko 1280 pedagogų ir 18230 vaikų, iš kurių 8591 jau registravosi ugdymo įstaigose.

Ministrės teigimu, tarp atvykstančių pedagogų didžioji dalis yra anglų kalbos bei pradinių klasių mokytojų.

„Šiuo metu yra registruota apie 43770 ukrainiečių, iš jų yra 18230 vaikų iki 18 metų. Mokyklose ir darželiuose yra registruoti 8591 vaikas ir 1280 pedagogų“ , – Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje teigė J. Šiugždinienė.

Ministrė atkreipia dėmesį, kad daugiausiai iš Ukrainos yra atvykusių anglų kalbos ir pradinių klasių mokytojų. Ji atkreipia dėmesį, kad iš Ukrainos atvykusiems vaikams yra sudarytos galimybės mokytis ukrainiečių kalbos, tačiau, pasak ministrės, problema yra ta, kad šios srities pedagogų į Lietuvą kol kas atvyko tik 60.

„Tai mums kelia šiokį tokį nerimą, nes jeigu mums reikės daugiau ukrainiečių kalbos ir literatūros mokytojų, jų yra nedaug, tai čia gali pasijausti ir trūkumas“, – pažymėjo ji.

J. Šiugždinienė taip pat akcentuoja, kad didžiausias iš Ukrainos atvykusių vaikų skaičius registruotas Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Druskininkų ir Palangos ugdymo įstaigose.

„Tai jau Palangoje, Druskininkuose ir Kaune mes planuojame, nenoriu sakyti, kad užverti priėmimą į ugdymo įstaigas, bet tikrai su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija imtis papildomų veiksmų, kreipti šeimas į kitus miestus, nes tikrai jau ypač darželių didelis trūkumas jaučiamas“, – sakė J. Šiugždinienė.
„Todėl mums tikrai reikia aktyviai nukreipti į kitus miestus, nes jeigu vaikai neturės kur lankyti darželių ar mokyklų, tai tikrai sudėtinga bus šeimoms gyventi“, – taip pat pažymėjo ji.

Ministrės teigimu, aukštojo mokslo institucijose taip pat jau yra registruota 120 ukrainiečių studentų.
„Aukštojo mokslo institucijose, jeigu pasižiūrėtume registruose, tai šiuo metu yra registruota 120 ukrainiečių studentų ir turime informaciją, kad yra eilėje yra maždaug 250, su kuriais yra dirbama ir kurie bus greitu metu registruoti kaip dalinių arba pilnų studijų studentai“, – informavo ministrė.

J. Šiugždinienė taip pat pažymi, kad šiuo metu atvykstančiųjų iš Ukrainos skaičiai yra stabilizavęsi.

Komentarai

  • Na ir…? Lietuviai dabar mokysis ukrainiečių kalbos ar kaip?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų