Į komunalinių atliekų surinkimo aikšteles vėl sugrįžta akcija

Į komunalinių atliekų surinkimo aikšteles vėl sugrįžta akcija

Didžiausia problema – „šiukšlių kalnai“

Įsibėgėjus pavasariui, gyventojai tvarkosi ir puoselėja savo namus, tačiau ne visada elgiasi tinkamai tvarkydami išmetamas atliekas. Jomis atsikrato pačiu lengviausiu būdu – tiesiog palieka šalia kolektyvinio naudojimo atliekų surinkimo konteinerių aikštelių.

Pasak atliekų tvarkymo skyriaus vadovės J. Vingilytės, kasmet tūkstančiai tonų atliekų vis dar dedami prie buitinių atliekų konteinerių. Gyventojų nelegaliai sukurtuose sąvartynuose atsiduria seni baldai, santechnika, nudėvėtos padangos, kilimai, statybinės atliekos, o taip pat – nupjauta ir surinkta žolė bei lapai, nors yra specialios aikštelės, kur nemokamai galima atvežti ir palikti didžiagabarites, pavojingąsias ar žaliąsias atliekas.

Atnaujinama praeitų metų rudenį vykusi akcija.

AB „Panevėžio specialus autotransportas“  praeitų metų spalio mėnesį iniciavo šviečiamąją akciją, kurios metu prie netvarkingiausių atliekų surinkimo konteinerių – aikštelių buvo statomi stendai, draudžiantys atliekas palikti šalia konteinerių. Juose buvo pateikta informacija apie tinkamą atliekų tvarkymą. Kartu šalia jų nuolat lankėsi bendrovės specialistai, kurie stebėjo gyventojų elgesį, fiksavo pažeidimus ir patarė, kaip tinkamai tvarkyti atliekas. Akcijos metu 137 asmenys buvo įspėti, jiems įteiktos atmintinės apie teisingą rūšiavimą. Taip pat, pažeidimai buvo fiksuojami specialia vaizdo stebėjimo įranga, nustatytiems 12 pažeidėjų buvo surašyti pažeidimų protokolai.

Bendrovė siekdama pakeisti ydingus gyventojų įpročius atnaujina šviečiamąją akciją, kuri tęsis visą gegužės mėnesį. Tikimasi, kad akcijos metu gyventojai įvertins savo elgesį, daromas klaidas ir supras kaip tinkamai tvarkyti buityje susidarančias atliekas.

Kaip ir praeitą rudenį, piktybiškais atvejais bendrovės darbuotojai imsis priemonių ir perduos surinktą informaciją Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Teisės ir viešosios tvarko skyriaus specialistams, kurie gali skirti administracines baudas gyventojams, nepaisantiems patarimų ir pažeidinėjantiems galiojančios tvarkos nuostatas. Už padarytą atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimą grės bauda nuo 30 iki 140 eurų. Pakartojus pažeidimą gali būti taikoma bauda iki 600 Eur.

Tinkamo sutvarkymo būdai

AB „Panevėžio specialus autotransportas“ primena, kad didelių gabaritų, mišrias statybines ir griovimo atliekas, naudoti nebetinkamas automobilių padangas, elektros ir elektroninės įrangos atliekas, tekstilės atliekas, buityje susidarančias pavojingas atliekas ir žaliąsias atliekas gyventojai gali pristatyti į didžiųjų ir pavojingų atliekų surinkimo aikšteles, adresu Savitiškio g. 8, Panevėžys, ir Senamiesčio g. 114B.

Žaliąsias atliekas panevėžiečiai gali pristatyti ir į AB „Panevėžio specialus autotransportas“ žaliųjų atliekų surinkimo aikštelę, esančią adresu Pilėnų g. 43. Taip pat, didesnius atliekų kiekius galima pristatyti ir į Panevėžio regioninį nepavojingų atliekų sąvartyną, esantį adresu Dvarininkų k., Panevėžio rajone.

Be to, didelių gabaritų ir pavojingos buityje susidarančios atliekos iš Panevėžio miesto gyventojų yra surenkamos ir apvažiavimo būdu, kuris yra organizuojamas du kartus per metus.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų