P. Židonio nuotr.

Į kapines – su storomis piniginėmis

Į kapines – su storomis piniginėmis

Šalies politiniai nesutarimai su Kinija, Rusijos Ukrainoje pradėtas karas pašokdino kainas taip, kad į kapines greitai gali sugrįžti natūralus grožis – želdynai vietoj amžino poilsio vietą dengiančių granito plokščių.

Panevėžyje kapaviečių tvarkymo kaina ne vieną užsakovą išverčia iš kojų. Šio verslo atstovai neslepia: užsakymų jiems irgi gerokai sumažėjo.

Meistrai pabrėžia, jog dėl Lietuvos dėmesio Taivanui įsižeidusi Kinija ypač pabrangino iš jos perkamą kapavietėms tvarkyti skirtą granitą.

Iš Ukrainą užpuolusios Rusijos uždraudus pirkti bet kokias prekes, tarp jų ir kapinėse naudojamą akmens žaliavą, dabar šios daugiausia atsivežama iš Skandinavijos.

„Gudrūs“ tiekėjai rado būdą Karelijos akmenį į Lietuvą gabenti net per Indiją bei Kiprą. Didžiuliai atstumai natūraliai išaugina ir jo kainą.

„Pabrangus akmens žaliavai, išties gerokai padidėjo kapaviečių tvarkymo kainos. Deja, galiu garantuoti, kad tai – tik pradžia. Ir paminklai, ir antkapiai, ir kapaviečių plokštės tikrai dar brangs“, – įsitikinęs Panevėžyje žinomas kapaviečių meistras Jonas Grigaliūnas.

Visą straipsnį skaitykite gegužės 5 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų