Į gyventojų duris belsis politikai

Į gyventojų duris belsis politikai

Iki kovo 5-ąją vyksiančių savivaldybių tarybų ir merų rinkimų beliko šešiasdešimt dienų. Gyventojai šiomis dienomis neturėtų nustebti, jeigu į jų namus pasibels ne Trys Karaliai, o politikai.

Iki sausio 19-osios politiniai komitetai ir naujai įregistruotos partijos, norėdami dalyvauti rinkimuose, privalo surinkti nustatytą skaičių juos palaikančių žmonių parašų.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) atstovės spaudai Indrės Ramanavičienės teigimu, Panevėžyje parašų rinkimo lapai išduoti partijai Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“ bei dviem komitetams – „Panevėžio labui“ ir panevėžiečiams jau žinomam „Atsinaujinančiam Panevėžiui“. Jie turi surinkti ne mažiau kaip po 590 Panevėžio savivaldybėje savo gyvenamąją vietą deklaravusių rinkėjų parašų.

Panevėžio rajone rinkėjų parašus turi surinkti vienintelė Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Rajone prireiks kone perpus mažiau palaikančiųjų parašų – 260.

Rinkimų įstatymas numato, kad tokios prievolės surinkti parašus neturi per praėjusius savivaldos rinkimus savo kandidatus į merus ar savivaldybių tarybos narius kėlusios partijos.

Visą straipsnį skaitykite sausio 4 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų