G. Kartano nuotr.

Į aukcioną – policijos pastatai

Į aukcioną – policijos pastatai

Panevėžio policijai prieš daugiau nei metus persikėlus į naujas modernias patalpas Beržų gatvėje, jos ištuštėjusiems pastatams Turto bankas imasi ieškoti naujų šeimininkų.

Jau greitai aukcione bus parduodamas K. Binkio gatvėje esantis pastatas, kuriame pastaraisiais metais veikė Migracijos departamento skyrius, o dar anksčiau – vaikų darželis.

Nors nekilnojamojo turto ekspertai tvirtina, kad šio pastato pradinė kaina per didelė, visgi neabejojama, jog miegamajame mikrorajone nemažas sklypas su statiniais sulauks investuotojų dėmesio.

Savivaldybė negavo

Turto bankas skelbia, kad gegužę vyks pirmasis aukcionas, kuriame bus siūloma įsigyti pastatą Panevėžyje, K. Binkio gatvėje. Pastaraisiais metais jame veikė Migracijos departamento bei policijos skyriai, yra kone hektaro sklypas.
Pradinė viso šio turto kaina – 675 tūkst. eurų.
1969-aisiais statytas 1743,84 kv. m dviejų aukštų pastatas reikalauja remonto.
Kartu parduodama 3746,56 kv. m asfaltuota aikštelė.
Išsikėlus policijai, ji dabar tikras išsigelbėjimas ratuotiems Tulpių mikrorajono gyventojams.
Panevėžio savivaldybė vylėsi, kad šis pastatas K. Binkio gatvėje bus perduotas jai mainais į valstybei atitekusį sutvarkytą Greitosios medicinos pagalbos stoties pastatą Sietyno gatvėje.
Savivaldybė buvo numačiusi buvusias Migracijos departamento patalpas K. Binkio gatvėje rekonstruoti ir įrengti socialinius būstus, tačiau išgirdo „ne“.

Atiduoti negalėjo

Turto banko Komunikacijos skyriaus vadovas Karolis Vaitkevičius teigė, kad K. Binkio gatvėje esančio pastato Panevėžio savivaldybei perduoti ar išmainyti į kitą nėra galimybių. Mat jį pardavus, gautas lėšas numatyta investuoti į Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato daugiaaukštės aikštelės statybas.
Pastatą K. Binkio gatvėje pradėjęs pardavinėti Turto bankas kol kas negali atsakyti, kas bus daroma su dar dviem tuščiais buvusiais Panevėžio policijos pastatais Tulpių ir Molainių gatvėse.
„Dabar parduodamas tik K. Binkio gatvės objektas. Dėl kitų statinių sprendimų priimtų kol kas nėra, svarstomos įvairios galimybės“, – sako K. Vaitkevičius.

Investuotojams įdomu

Nekilnojamojo turto agentūros „Ober-Haus“ Panevėžio biuro vadovas Romualdas Paulauskas teigia, kad tuščių sklypų miesto centrinėje dalyje ar miegamuosiuose rajonuose praktiškai nelikę, tad naujam gyvenimui prikeliami nebenaudojami įvairių įstaigų, net gamyklų pastatai.
Jo nuomone, K. Binkio gatvėje parduodamas valstybės turtas turėtų būti patrauklus nekilnojamojo turto vystytojams: nemažas sklypas, o pastatas gali būti rekonstruojamas ir pertvarkomas.
Pasak R. Paulausko, tikėtina, kad yra galimybė pristatyti ir trečią aukštą.
Patraukli ir vieta, mat šalia prekybos centrai, darželiai, mokyklos, gydymo įstaigos.
„Turėjome panašų atvejį, kai miegamajame mikrorajone, buvusioje „Verdenės“ mokykloje, buvo įrengti nauji būstai. Tame pačiame sklype pastatyti ir trys daugiabučiai po 14 butų. Visi butai jau parduoti. Gal ir K. Binkio gatvėje galima padaryti kažką panašaus. Pastatas juk ne koks medinis griūvantis, gal jam užtektų rekonstrukcijos, o ir sklypas nemažas. Potencialo tikrai būtų, čia kaip jau verslas pasižiūrės“, – kalbėjo R. Paulauskas.

Rinka aprimusi

Visgi, R. Paulausko nuomone, prašoma pradinė sklypo ir pastato kaina – 675 tūkst. eurų – kiek per didelė, palyginti su prieš kelerius metus parduotais panašiais pastatais.
Pavyzdžiui, nebaigta statyti mokykla V. Alanto gatvėje su daugiau kaip 3 hektarų sklypu kainavo 224 tūkst. eurų, buvusi „Verdenės“ mokykla ir 1,6 hektaro žemės nupirkta už 170 tūkst. eurų.
Tiesa, už tokias sumas nebaigta statyti mokykla parduota tik 26-ame, buvusi „Verdenės“ mokykla – 16-ame aukcionuose. Nors šie sandoriai sudaryti prieš penkerius metus, šiandienos situacija kainų šuoliui, anot eksperto, nėra palanki.
„Dabar parduodame loftus Kranto gatvėje, kur iš gamybinio pastato perdaromi gyvenamieji būstai. Kvadratinio metro kaina svyruoja nuo 1200 iki 2000 eurų, priklausomai nuo aukšto, ar yra terasos. O K. Binkio gatvėje parduodamo pastato kvadratinio metro kaina svyruoja apie 400 eurų, bet dar reikės projekto, reikės įrengti. Kaina, mano akimis, didoka, tuo labiau kad dabar nekilnojamojo turto rinka aprimusi, palyginti su tuo, ką matėme prieš keletą metų“, – paaiškino R. Paulauskas.
Anot nekilnojamojo turto eksperto, dabar perkamiausi ekonominės klasės būstai, todėl ir vystytojai turi labiau orientuotis į šį segmentą.
Nekilnojamojo turto vystytojų galimybės kelti kainas, R. Paulausko teigimu, labai ribotos, mat pardavimų sandorių pastaraisiais metais gerokai sumenko. Anot jo, prie to prisidėjo ne tik rekordiškai aukštos palūkanos, bet ir įtempta geopolitinė situacija, neapibrėžtumas.
„Dauguma pirkėjų, ypač jaunos šeimos, namus paprastai perka paėmusios paskolą. O kai palūkanos tokios didelės, kol kas susilaikoma nuo turto įsigijimo“, – pažymi R. Paulauskas.

Galerija

 

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų