Į Angliją bandė išvykti pateikdama suklastotą koronaviruso testo liudijimą

Į Angliją bandė išvykti pateikdama suklastotą koronaviruso testo liudijimą

Vilniaus oro uoste pasieniečiams įkliuvo į Angliją ketinusi skristi lietuvė, dokumentų patikros metu pateikusi, įtariama, suklastotą neigiamą koronaviruso tyrimo liudijimą.

Antradienį vakare Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai Vilniaus oro uoste patikrino reisu į Anglijos miestą Donkasterį ketinusių vykti asmenų dokumentus. Kontrolės metu viena keleivė, 41-erių Lietuvos pilietė, pateikė atspausdintą neva vienos medicinos laboratorijos išduotą tikralaikės PGR metodu atlikto koronaviruso tyrimo pažymėjimą, patvirtinantį neigiamą rezultatą.

Pasieniečiai nuskenavo QR kodą ir nustatė, kad jo duomenys nėra autentiški – dokumente esantys įrašai apie asmens tapatybę nesutapo su kode esančia informacija.

Moteriai neleista išvykti iš Lietuvos. Keleivė, kaip nurodoma VSAT pranešime, buvo atvesdinta į tarnybines VSAT patalpas ir tą pačią dieną perduota į oro uostą atvykusiems policijos pareigūnams. Jie dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu pradėjo ikiteisminį tyrimą. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų