A. Baranausko pušynėlio kampe suprojektuoto „Harmonijos miesto“ vizualizacija.

„Harmonijos miestui“ ieško statytojo

„Harmonijos miestui“ ieško statytojo

Jau netrukus Panevėžio savivaldybė rengiasi skelbti daug kalbų mieste sukėlusio „Harmonijos miesto“, skirto neįgaliems vaikams ir jų šeimoms, statybos darbų konkursą.
Nors jau du konkursai dėl skirtingų priežasčių neįvyko, tikimasi, kad trečiajame pavyks sukirsti rankomis su statybininkais.

„Harmonijos miesto“ kūrėjo Jaunuolių dienos centro direktorės Linos Trebienės teigimu, pernai skelbtame pirmajame konkurse dalyviai pasiūlė per didelę kainą.
Antrajam pastabų turėjo Viešųjų pirkimų tarnyba.
Šį kartą konkursą skelbs nebe Jaunuolių dienos centras, o pati Savivaldybė.
„Harmonijos miesto“ statybai skirta virš 2,2 mln. eurų, iš jų daugiau nei 1,9 mln. eurų ES lėšos, o daugiau nei 336 tūkst. – valstybės pinigai.
Savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos teigimu, akivaizdu, kad per pirmąjį konkursą rangovai gerokai pakėlė kainą.
„Arba jie teikdami pasiūlymą norėjo uždirbti daugiau pelno, arba tiesiog tiksliai visko nesuskaičiavo ir teikė dokumentus, kad tik pateiktų“, – svarstė direktorius.

Artimiausiu metu Savivaldybė skelbs trečią konkursą „Harmonijos miesto“ statyboms A. Baranausko pušynėlio kampe. P. Židonio nuotr.

Artimiausiu metu Savivaldybė skelbs trečią konkursą „Harmonijos miesto“ statyboms A. Baranausko pušynėlio kampe. P. Židonio nuotr.

Ne tik vaikams

Pagal „Harmonijos miesto“ projektą, nedidelėje pušyno dalyje, pačiame jo kampe ties Aguonų ir A. Baranausko gatvių sankirta, maždaug 28 arų sklype, iškils dviejų aukštų maždaug 1900 kv. m medinės apdailos pastatas su rūsiu.
Pasak Jaunuolių dienos centro direktorės L. Trebienės, šio projekto idėja – sukurti kompleksinių paslaugų centrą visai šeimai – tiek neįgaliam vaikui, tiek jo tėvams, tiek broliams ir seserims.
Dėl to atlikta nemažai tyrimų, daug kalbėtasi su neįgalius vaikus auginančiomis šeimomis, specialistais.
„Harmonijos miestas“ suskirstytas į keletą pagrindinių erdvių. Viena jų numatyta konsultacijų ir edukacijų centrui, kita skirta dienos centrui. Jame neįgalūs vaikai gaus pagalbą ruošdami pamokas, jiems bus teikiama dienos globa. „Harmonijos mieste“ suprojektuota ir laikino atokvėpio erdvė, kur pagalbos sulauks šeimos, neturinčios kam trumpam palikti prižiūrėti neįgalų vaiką. Būsimojoje įstaigoje taip pat suplanuotas nuoseklaus lavinimo centras. Jame su neįgaliais vaikais užsiims terapeutai – bus teikiamos žaidimų, smėlio, konstravimo, menų, pojūčių terapijos paslaugos, sporto salėje su neįgaliaisiais dirbs kineziterapeutai. Šioje pastato dalyje numatyta ir vandens erdvė.
„Terapijų metu specialistai galės geriau pažinti vaiką ir pamatyti, kur stipriosios jo pusės, o kur reikėtų gal kažką sušvelninti ir eiti kitaip“, – sako L. Trebienė.

Visam regionui

Panevėžyje kuriamas „Harmonijos miestas“ aptarnaus visą Panevėžio regioną.
Be Panevėžio, šalyje kuriamos dar keturios analogiškos įstaigos – Klaipėdoje, Plungėje, Kuršėnuose ir Anykščiuose.
L. Trebienės teigimu, įvairios paskirties paslaugų ir pagalbos centrų šalyje yra ne vienas, tačiau jie specializuojasi tik tam tikroje srityje.
„Harmonijos miestas“ unikalus tuo, kad jame bus teikiamas visas kompleksas paslaugų tiek vaikui, tiek visai jo šeimai, jie nebus siuntinėjami iš vienos įstaigos į kitą.

Bando susidraugauti

Neįgaliems vaikams ir juos auginančioms šeimoms skirtas „Harmonijos miesto“ projektas buvo sulaukęs Rožyno bendruomenės nepasitenkinimo tokia kaimynyste.
L. Trebienė mano, jog sunku įvertinti, kiek tai buvo visos bendruomenės, o kiek pavienių gyventojų pozicija.
Direktorė tikina, jog dabar su bendruomene gražiai bendraujama.
Jaunuolių dienos centras jai buvo surengęs akciją „Susitikime pušynėlyje“. Į renginį susirinko aplink gyvenantys žmonės su vaikais. Dalyvauta ir Rožyno bendruomenės renginyje, skirtame Baltijos keliui.
„Dar nesant „Harmonijos miesto“ kartu žengiami gražūs žingsniai. Kuo daugiau judėjimo bendruomenėje, kuo daugiau mokymosi ir pažinimo galimybių, tuo turtingesnė bus ir pati bendruomenė“, – įsitikinusi L. Trebienė.
O Jaunuolių dienos centro bendruomenė, pasak direktorės, labai aktyviai balsuoja už rožyniečių Savivaldybės paskelbtam bendruomenių iniciatyvų konkursui pateiktą idėją A. Baranausko pušynėlyje įrengti sveikatingumo-sporto aikštelę.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų