P. Židonio nuotr.

Gyvūnų skriaudikams veržtų apynasrį

Gyvūnų skriaudikams veržtų apynasrį

Neprižiūrintiems augintinių ar žiauriai su jais pasielgusiems šeimininkams gali tekti ne tik kloti baudas už tokį elgesį, bet dargi ir atlyginti laikinai tokius vargšus priglaudusių globėjų patirtas išlaidas.

Dabar išgelbėtus iš šeimininkų nagų gyvūnus priglaudžiančios ir iš savo kišenės išlaikančios prieglaudos skaičiuoja vienam šuniui per mėnesį išleidžiančios ir iki poros šimtų eurų.

Į Seimą keliauja Vyriausybės siūlymas įteisinti prievolę atimtų dėl nepriežiūros ar žiauraus elgesio gyvūnų šeimininkams apmokėti globėjų, kurie rūpinasi tokiais gyvūnais vykstant teismams, patirtas išlaidas.

Siūloma, kad globėjams, kuriais dažniausiai tampa vien iš aukų besiverčiančios gyvūnų prieglaudos, iš karto pinigus sumokėtų savivaldybės, o šios vėliau susigrąžintų lėšas iš beširdžių šeimininkų.

Šiuo metu visa finansinė našta tenka šunis, kates ir kitus gyvūnus priglobusioms organizacijoms. Didžiajai daliai konfiskuotų gyvūnų prireikia veterinarų paslaugų, o sąskaitos už jų gydymą ir laikymą apmokamos tik iš savanorių lėšų.

Panevėžio rajone, Kaimiškio kaime, veikiančios gyvūnų globos draugijos bei Bernatoniuose įkurtos viešosios įstaigos „Rūtos užuovėja“ vadovė Rūta Liberienė skaičiuoja, kad konfiskuotų gyvūnų priežiūros išlaidos per mėnesį gali siekti ne vieną šimtą eurų.

Prieš porą metų į „Rūtos užuovėją“ buvo atvežta net 14-ika šunų, konfiskuotų iš vieno šeimininko Šiaulių apskrityje. Panevėžio rajone jie atsidūrė persipildžius vietinėms gyvūnų prieglaudoms.

Visą straipsnį skaitykite gegužės 12 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų