Panevėžyje – naujas autobuso maršrutas

Panevėžyje – naujas autobuso maršrutas

Karantinui paralyžiavus visuomenės gyvenimą, Panevėžio viešojo transporto keleivių sumažėjo kone per pusę. Tačiau poreikis kelionės tikslą pasiekti saugiai ir patogiai niekur nedingo. Keleivių patogumui jau nuo trečiadienio iš vakarinės miesto dalies atidaromas naujas maršrutas iki Konsultacijų poliklinikos A. Jakšto gatvėje ir atgal.

Planuojama, kad nedidelis, bet patogus autobusas kursuos net šešiolika kartų per dieną. Neabejojama, kad naujasis maršrutas keleiviams bus patrauklus, mat juo galima pasiekti ne tik tris svarbiausias gydymo įstaigas – Respublikinę Panevėžio ligoninę, Konsultacijų polikliniką bei Panevėžio rajono polikliniką, bet ir kitas traukos vietas.

Kaip teigė Panevėžio autobusų parko direktorius Arnoldas Gražys, karantinas savotiškai sukaustė ir Panevėžio autobusų parko darbą. Turėdama gyventi racionaliai ir taupiai, bet kartu užtikrinti keleivių saugumą, įmonė buvo priversta sumažinti reisų skaičių. Laisvėjant karantinui ir augant žmonių mobilumui, po truputį atnaujinami visi reisai. Nuo balandžio pradžios vėl įprastu dažnumu kursuoja 10, 10A, 15 ir 16 maršrutų autobusai. Analizuojama, kokius reisus ir kaip dažnai reikėtų paleisti ir kitomis kryptimis.

„Stebime ir analizuojame situaciją. Matome, kad atšilus orams vis daugiau žmonių vyksta į kapines ar į gamtą. Nuo šio pirmadienio į kai kurias mokyklas sugrįžo ir pradinukai. Jeigu keleivių daugės, atnaujinsime reisus ir kitomis kryptimis“, – sakė A. Gražys.

Panevėžio autobusų parko direktorius A. Gražys neabejoja, kad naujasis maršrutas miestiečiams bus patrauklus ir patogus.

Nauja kryptis

O jau nuo šio trečiadienio viešojo transporto autobusai pradeda kursuoti ir visiškai nauju maršrutu. Dabar pasiekti Konsultacijų ar Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikas iš vakarinių miesto mikrorajonų bus gerokai lengviau. 1E numeriu pažymėtas autobusas važiuos nuo galinės Kniaudiškių stotelės per Projektuotojų, Dariaus ir Girėno, Statybininkų, F. Vaitkaus, Klaipėdos, Nemuno, Parko, Tulpių g., Taikos al., Respublikos, Stoties gatves iki pat A. Jakšto gatvės. Čia, netoli Konsultacijų poliklinikos, įrengta nauja autobusų stotelė. Nuo jos – ranka pasiekiamos gydymo įstaigos – Respublikinė Panevėžio ligoninė, jai priklausanti Konsultacijų poliklinika, Panevėžio rajono poliklinika. Šiuo maršrutu bus patogu keliauti ir vykstantiems į „Aukštaitijos“ sporto rūmus, R. Sargūno sporto gimnaziją. 1E autobusai grįš maršrutu: A. Jakšto, J. Basanavičiaus, Vilniaus, Klaipėdos, F. Vaitkaus, Statybininkų, Dariaus ir Girėno, Projektuotojų, Kniaudiškių gatvės.

„A. Jakšto gatvėje labai daug traukos centrų. Joje veikia ne tik gydymo įstaigos, bet ir kitos lankytinos vietos. Karantinas amžinai nesitęs, ilgainiui duris atvers ir Bendruomenių rūmai. Po rekonstrukcijos pasivaikščioti kvies atnaujintos Senvagės ir miesto centro erdvės. Net neabejojame, kad šį naująjį maršrutą panevėžiečiai pamėgs“, – teigė A. Gražys.

Naujoji maršruto linija tęsiasi apie 5 km. Autobusas nuo pradinės iki galinės stotelės nuvažiuos per 18 – 20 min. Keleivių patogumui naujasis autobusas per dieną kursuos 17 kartų darbo dienomis: pirmasis reisas numatytas 7.25 val., o paskutinis – 19.32 val.

Tikslų ne tik šio, bet ir kitų autobusų maršrutą visuomet galima pasitikslinti atnaujintoje svetainėje www.panevezioautobusai.lt. Čia galima rasti daug keleiviams naudingos informacijos, taip pat ir apie autobusuose pamestus daiktus. Maršrutus ir tvarkaraščius galima bet kada pasižiūrėti ir savo mobiliajame telefone, atsisiuntus programėlę „Trafi“.

A. Jakšto gatve važiuos 18 arba 28 vietų autobusai. O jeigu šis maršrutas bus patrauklus, Autobusų parkas planuoja įsigyti ir daugiau mažesnių žemagrindžių modernių autobusų.

Prašo būti atsakingų

Kaip teigė Panevėžio autobusų parko direktorius, tam, kad autobusai atvyktų laiku, labai svarbi ir kitų vairuotojų kultūra. Kad keleiviai A. Jakšto gatvėje būtų išlaipinti saugiai, autobusų stotelė įrengta ne važiuojamojoje kelio dalyje, o ten, kur buvo numatytos vietos automobiliams stovėti.

„Labai tikimės, kad žmonės bus sąmoningi ir atkreips dėmesį į pasikeitusį žymėjimą, neužstatys autobusų stotelės lengvaisiais automobiliais. Tokiu atveju autobusų vairuotojams gali kilti bėdų apsisukant. Visų miestiečių prašome atsakingumo, gatvėje ar net autobusų stotelėse paliekant savo automobilius. Tai ne tik kelia nepatogumų vairuotojams, bet ir realų pavojų žmonėms. Dažnas neįsivaizduoja, kad tai, kur įmanoma važiuoti su lengvąja mašina, ne visada įveikiama autobusui“, – pastebi A. Gražys.

Dėmesys saugumui ir komfortui

Direktoriaus tvirtinimu, dedamos visos pastangos, kad viešasis transportas miestiečiams būtų patogus ir patrauklus. Nuo pat karantino pradžios itin daug dėmesio skiriama dezinfekcijai: pasibaigus darbo dienai, visas autobusų salonas dezinfekuojamas, nuvalomi turėklai, dažnai liečiamos vietos. Įlipę keleiviai gali dezinfekuoti rankas. Autobuse būtina dėvėti apsauginę veido kaukę, tarpmiestiniame ir priemiestiniame transporte leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip vieno metro atstumu, o miesto transporte leidžiama užimti sėdimas ir stovimas vietas, jei užtikrinamas ne mažesnis kaip vieno metro atstumas tarp keleivių.

Stengiamasi apsaugoti ir vairuotojus. Jų kabinos atitvertos skaidria plėvele, keleiviai nelaipinami pro priekines duris. Vairuotojai parduoda bilietus, tačiau siekiant apriboti kontaktus, keleivių prašoma juos įsigyti iš anksto bilietų platinimo vietose.

„Nenoriu per anksti džiaugtis, bet įmonėje pavyko išvengti COVID-19 židinių, turėjome vos po vieną kitą atvejį, atsineštą iš šeimos. Ir kitose Europos Sąjungos šalyse atlikti tyrimai parodė, kad viešasis transportas nėra ta terpė, kur didesnė tikimybė užsikrėsti virusu“, – teigė A. Gražys.

Kelionės komfortas, žinoma, neatsiejamas nuo patogių autobusų – Panevėžio autobusų parkas nuolat atnaujina savo transporto priemones. Didžioji dalis autobusų – patogūs, modernūs, šiuolaikiški: čia galima pasikrauti net savo telefoną ar išmanųjį įrenginį. Visai neseniai keleivių patogumui tiek švieslentėse, tiek ir per garsiakalbius buvo pradėta skelbti stotelių pavadinimus.

„Klientai svetainėje www.panevezioautobusai.lt taip pat gali teikti savo pasiūlymus, kaip galėtume pagerinti viešojo transporto kokybę mieste. Kuo viešasis transportas bus patrauklesnis, tuo daugiau žmonių norės persėsti iš savo mašinų, tuo ir mūsų miestas bus švaresnis“, – sakė A. Gražys.

Komentarai

  • kada atidarys ligonines pagrindinius vartus kad ir kitu rajonu ar atvykusiems is kitu miesteliu nereiketu klaidzioti ieskant praejimo i konsultaciju poliklinika

  • Klausimėlis dėl maršrutų : kodėl į Piniavą, Dembavą ar Pajuostį važiuoja miesto autobusai, o į Velžį, Staniūnus ar Berčiūnus – ne ???

  • iš tikro tai blogai su tuo autobusų parku, autobusai važiuoja ne pagal grafikus, dažnai visai neatvažiuoja arba anksčiau pravažiuoja. Autobusai purvini ir sugriuvę, nemandagūs vairuotojai.

  • Šiandien ir vakar nebuvo mano 13 autobuso. vėlavau darbą. Koks čia patogumas?

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų