Gyventojams – raginimas pasitikrinti duomenis dėl Galimybių paso

Gyventojams – raginimas pasitikrinti duomenis dėl Galimybių paso

Nuo kitos savaitės Lietuvoje ruošiantis pradėti naudoti Galimybių pasą, Registrų centras ragina gyventojus e.sveikatoje pasitikrinti, ar šioje sistemoje yra suvesti duomenys apie buvusį susirgimą koronavirusu arba gautą skiepą nuo COVID-19.

„Per šitą savaitę siūlytume kiekvienam Lietuvos gyventojui pasitikrinti savo paciento profilyje (e.sveikatoje), kokie yra duomenys apie kovido situaciją: ar užfiksuotas skiepo, vakcinacijos, prasirgimo, jei žmogus sirgo, faktas“, – valdančiosios Laisvės partijos frakcijos posėdyje pirmadienį sakė Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė.

Anot jos, duomenys Galimybių pasui bus naudojami būtent iš e.sveikatos, jie bus atnaujinami kas valandą.

Galimybių pasas šiuo metu jau baigiamas rengti, jį bus galima gauti specialioje interneto svetainėje, patvirtinant tapatybę per elektroninius valdžios vartus.

„Esame finišo tiesiojoje su Galimybių paso realizavimu. Tikime, kad pasas gegužės 24-ąją veiks“, – pirmadienį Laisvės frakcijos posėdyje teigė D. Vilytė.

Ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis sako, kad dabar vyksta paskutiniai Galimybių paso techninio ir teisinio derinimo darbai.

Galimybių pasą galės gauti visi Lietuvos piliečiai nuo 16 metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų