Gyventojai gali individualiai kreiptis į Konstitucinį Teismą

Gyventojai gali individualiai kreiptis į Konstitucinį Teismą

Ši teisė įsigaliojo nuo rugsėjo 1 dienos.

Atitinkamą įstatymą Seimas priėmė kovą, bet jo įsigaliojimas buvo atidėtas beveik pusmečiui.

Į Konstitucinį Teismą galima kreiptis tik prieš tai išnaudojus visas kitas teisinės gynybos priemones.

Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas pabrėžė, kad į šį teismą galima kreiptis tik dėl paties asmens, o ne dėl kitų asmenų pažeistų teisių ar laisvių, individualus skundas negali būti paremtas abejonėmis apskritai Lietuvoje galiojančio įstatymo atitiktimi Konstitucijai.

Skųsti Konstituciniam Teismui galima ne sprendimą ar nuosprendį, bet įstatymą ar kitą teisės aktą, kuris taikytas priimant minėtą sprendimą.

Prašymas gali būti paduotas ne vėliau kaip per keturis mėnesius nuo galutinio ir neskundžiamo bendrosios kompetencijos ar administracinio teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos.

D. Žalimo teigimu, individualus konstitucinis skundas reiškia, kad „žmonės įgyja dar daugiau galimybių dalyvauti valstybės valdyme – jie gali taisyti politikų klaidas“.

Iki šiol kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl teisės aktų atitikimo pagrindiniam šalies įstatymui galėjo tik Seimas, Seimo narių grupė, prezidentas, Vyriausybė ir teismai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų