P. Židonio nuotr.

Gyventi santuokoje mokosi per atstumą

Gyventi santuokoje mokosi per atstumą

 

Pandemijai daugelį išsiuntinėjus dirbti per nuotolį, mokytis per atstumą buvo priversti ir būsimi jaunavedžiai, apsisprendę tuoktis bažnyčioje.

Nepaisant to, kad darbuotojai į biurus jau grįžta, rengimasis santuokai, su retomis išimtimis, tebevyksta per kompiuterio ekraną, o norinčiųjų santuoką įteisinti bažnyčioje, paskelbus karantino atlaisvinimus, gerokai padaugėjo.

Pasak pasirengimo šeimai kursus organizuojančios Panevėžio vyskupijos Šeimos centro vadovės Jolantos Masiokienės, pandemijos įkarščiu kursai nevyko, o karantiną atlaisvinus, poros griūte užgriuvo mokytis šeiminio gyvenimo paslapčių.

„Optimalus šiuose mokymuose dalyvaujančių porų skaičius – iki dešimties. Dabar gi tenka priimti ir dvigubai tiek. O dar vyksta virtualus mokymasis, žvelgiant į kompiuterį. Nematyti sužadėtinių reakcijų, atsidūsėjimų, gūžčiojimo pečiais, linksėjimo galva, kitokių jų reakcijų man buvo išbandymas“, – prisipažino kursus vedanti J. Masiokienė.

Ji kartais pajuokauja, o šis pokštas ypač patinka vyrams, kad tokie kursai – tarsi techninė automobilio apžiūra.

„Rodos, mašina važiuoja, viskas gerai, bet ją apžiūrėję specialistai neretai pamato gedimų, dėl kurių ateityje mašina gali pradėti spyriotis“, – juokavo J. Masiokienė.

Anot jos, ir kursų esmė – pamatyti galimas santuokinio gyvenimo kliūtis, o pamačius – imtis jas šalinti.

Visą straipsnį skaitykite liepos 14 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų