Gydytoja atsako: kas vyksta organizme netekus dantų?

Gydytoja atsako: kas vyksta organizme netekus dantų?

Netekus dantų, kenčia ne tik burnos ertmė, bet ir visas organizmas. Atsiranda neigiamų ne tik išvaizdos pokyčių. Sutrinka virškinimas, gali rastis stuburo skausmai arba kaklo išvarža. Kaip burnos sveikata susijusi su viso organizmo veikimu, atsako Implantologijos ir odontologijos klinikos „Šypsena“ vyriausioji gydytoja Lina Pauliukonienė.

Sakykite, kodėl, pajutę negalavimą, žmonės skubiai ieško būdų, kaip gydytis, tačiau netekus danties neskubama kreiptis į specialistą?

Pastebėjau, kad vyresnio amžiaus pacientai kreipiasi į mus, kai burnos sveikata jau būna stipriai komplikuota. Dar palyginti visai neseniai pradėta šviesti visuomenę, kad danties netekimas yra rimta situacija ne tik estetiniu požiūriu. Kenčia visas organizmas, net tik kramtymo funkcija. Netekus danties kyla grandininė reakcija, prasidedanti žandikaulio kaulo nykimu.

Kas vyksta organizme netekus dantų?

Kiekvienas dantis burnoje atlieka tam tikrą funkciją, todėl praradus bent vieną, visų pirma, sutrinka normali kramtymo funkcija. Praradus daugiau negu vieną dantį, organizmui sukeliamas dar didesnis šokas. Praradus dantis dėl žandikaulio kaulo nykimo seka veido bruožų pokyčiai: įdumba skruostai, atsiranda papildomų raukšlių, nusvyra lūpų kampučiai. Žmogus automatiškai atrodo senesnis.

Kai netenkate danties, jo funkciją turi perimti kiti dantys, kuriems automatiškai sukuriama papildoma apkrova. Dylant dantims, žemėjant sąkandžiui, ilgainiui gali atsirasti žandikaulio sąnario traškesys, skausmas, tampa sunkiau išsižioti. Kramtomieji veido raumenys yra per daug apkrauti, per daug įsitempia kaklo ir stuburo raumenys, todėl galite net nesusieti, pavyzdžiui, atsiradusių stuburo skausmų su burnoje vykstančiais pokyčiais.

Ką patariate pacientams netekus dantų?

Patarimas vienas – kuo skubiau kreipkitės į specialistą. Organizme nuolatos vyksta procesai, nieko nėra statiško. Netekus danties, organizmas bandys prisitaikyti, kai kurie procesai gali būti negrįžtami. Toje vietoje, kur nebėra danties, prasideda staigus kaulo nykimas.

Koks gydymas efektyviausias netekus dantų?

Pacientams sakau, kad yra labai svarbu išsaugoti kuo daugiau sveikų danties audinių, todėl efektyviai atkurti dantį, nepažeidžiant šalia esančių dantų, galima tiek vienu būdu – implantuojant. Netgi jeigu neturite nė vieno nuosavo danties, kramtymo funkciją galime atkurti neišimamais protezais, pavyzdžiui, naudodami 2–4 implantus.

Klinikoje pacientams, visų pirma, siūlome kokybę ir komfortišką gydymą, orientuojamės į ilgalaikį rezultatą. Implantacijos ir burnos chirurgijos procedūras atlieka patyrę chirurgai iš Vilniaus Žalgirio klinikos.

Kiek dantų implantų galima įsriegti per vieną dieną?

Per vieną operaciją galima įsriegti tiek implantų, kiek užtektų visiems trūkstamiems dantims atkurti. Jeigu kalbame apie pacientus, kurie neturi nė vieno danties, per vieną operaciją sriegiami visi reikalingi implantai, ant kurių bus fiksuojamas protezas.

Visgi reikėtų atsižvelgti į pacientų komfortą ir bendrą sveikatos būklę, nes implantacija yra chirurginė operacija. Sriegiamų implantų skaičius nustatomas atsižvelgus į paciento sveikatą ir saugaus sveikimo galimybes.

Ar tik implantai gali pakeisti trūkstamus dantis?

Ne. Tradiciniai prarastų dantų atkūrimo būdai, tokie kaip protezavimas tiltiniais ar išimamais protezais, vis dar naudojami. Tokie protezai išsprendžia tik dalį problemos – kramtymo funkcija, deja, atkuriama tik iš dalies. Apie iš principo išspręstą problemą kalbėti negalima.

Implantas, kaip ir danties šaknis, apsaugo žandikaulio kaulą nuo sunykimo ir visiškai grąžina prarastą kramtymo funkciją. Protezuojant ant implantų atkuriama ir maksimali estetika. O su šiais dalykais ateina ir komfortas.

Ką daryti tokiu atveju, jeigu pacientas jau neturi nė vieno danties? Ar išeitis vienintelė – plokšteliniai protezai?

Tikrai ne. Šiandien pacientai jau turi galimybę džiaugtis visaverte kramtymo funkcija ir dantų estetika nepatirdami diskomforto. Netgi jeigu pacientas neturi nė vieno nuosavo danties, kramtymo funkciją galime atkurti neišimamais protezais, pavyzdžiui, ant keturių implantų. Tiksliau kalbant – ant kelių implantų atkuriame viso žandikaulio dantis.

Daugiau informacijos apie dantų atkūrimą sužinokite edukaciniame seminare pacientams „Unikalus metodas atkurti prarastus dantis“.

Renginys vyks 2019 06 26 18.00 val. klinikoje „Šypsena“, Ukmergės g. 19-1, Panevėžyje.

Visą vasarą galioja ypatinga implantacijos kaina – tik nuo 449 Eur!

Registraciją patvirtinkite telefonu +370 640 17473.

Komentarai

  • Dantys reikalingi ne tik kramtymui, labai teisingai parasyta, jog ju netekus nyksta ir kaulas. Tad implantavimas turetu buti prioritetinis dalykas mastant apie savo sveikata

  • Dantys ne tik estetinė isvaizda. Tad siekiant issaugoti dantis, ieskojau kur atliekamas parodontozes gydymas kaune nes norejau pirmiausia isbandyti viska, kas imanoma, kad tik issaugoti tai, kas gamtos duota.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų