Gydytoja apie miestą – per fotoobjektyvą

Gydytoja apie miestą – per fotoobjektyvą

Panevėžio „Šaltinėlio“ bibliotekoje apie 517-ąjį gimtadienį pasitinkantį Panevėžį nuotraukomis pasakoja gydytoja Zita Janevičiūtė.

„Spalvingus žiedus, vainikus savo nuotraukose skiriu Panevėžio gyventojams ir svečiams“, – sako parodos „Spalva ir forma gamtoje“ autorė.

Z. Janevičiūtė fotografuoti pradėjo prieš 25 metus, gimus sūnui. Iš pradžių per fotoobjektyvą fiksavo artimųjų, draugų gyvenimo akimirkas, o aistra sustabdyti laiką augo.

Galerija

Z. Janevičiūtė svarsto, jog polinkis fotografuoti, matyt, užprogramuotas genuose. Fotografuoti mėgo tėtis. Iki šiol ji saugo mažytes, nespalvotas tėčio darytas nuotraukas – brangų vaikystės ir šeimos reliktą. O viena tėčio fotografuota Zitos kūdikystės nuotrauka, kurią pirmaklasis sūnus Laurynas pristatė „Panevėžio balso“, Kraštotyros muziejaus ir darželių-mokyklų asociacijos „Vaivorykštė“ suorganizuotam
fotografijų konkursui „Ir mama, ir tėtis juk buvo maži“, laimėjo pirmąją vietą ir Panevėžio savivaldybės administracijos prizą – knygą „Panevėžys. Praeitis ir dabartis“. „Džiaugėmės net trys šeimos kartos“, – sako Z. Janevičiūtė.

Ji pati parodas organizuoti pradėjo 2019 metais savo darbovietėje – Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centre, paskatinta darbdavių ir  kolegų. Jos nuotraukos eksponuotos ir Naujamiesčio dailės galerijoje.

Z. Janevičiūtės paroda „Spalva ir forma gamtoje“ „Šaltinėlio“ bibliotekoje, esančioje Vasario 16-osios gatvėje, veiks visą rugpjūčio mėnesį.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų